Виставка «Ілюстрована «Енеїда» Івана Котляревського» у Полтаві

У виставковій залі Полтавського Художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося відкриття виставки «Ілюстрована «Енеїда» Івана Котляревського». Там презентували понад 400 ілюстрацій, заставок і кінцівок до частин «Енеїди» авторства 18-ти художників.

Ідея виставки – показати історію ілюстрування «Енеїди» у книжкових виданнях, які побачили світ у період з відкриття пам’ятника  Котляревському у 1903 році до відзначення 200-річного ювілею з дня народження поета у 1969 році, говорить ініціатор виставки, краєзнавець, засновник сайту-енциклопедії історії міста Полтави Борис Тристанов.

Борис Тристанов, краєзнавець, ініціатор виставки    

- Унікальність, що показана історія ілюстрування «Енеїди» від першого Порфірія Мартиновича, які побачили світ 1903 року і до 1969 року, це 16 видань, 18 художників, всі ілюстрації розміщені за хронологією поеми, і ви бачите, як ілюстрували художники ту чи іншу строку.

Власне, самі оригінали ілюстрацій безсмертного твору надали Полтавський літературно-меморіальний музей Івана Котляревського і Полтавський Художній музей імені Миколи Ярошенка. А ще тут можна побачити 48 видань «Енеїди» різними мовами.

Видатна подія, унікальна виставка всеукраїнського рівня. Так охарактеризував побачене голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко. Та додав, щоб все передивитися, осмислити, треба залишатися тут на всю ніч.

Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України       

- Вважаю за необхідне порушити питання про створення в Полтаві музею книги «Енеїда». Ви подивіться, скільки ілюстрацій, вони по суті закриті для глядача. А скільки примірників книг. Це аналогія в мене з Черкасами, де є музей книги Кобзаря і він надзвичайно цікавий.

Грандіозною назвала виставку і Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Котляревського.

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Котляревського

- Найбільше радує те, що рідне місто Котляревського яскраво, по-доброму шанує його і у XXI столітті, адже часи змінюються, в нашому столітті все іде дуже стрімко, але Котляревський залишається сам собою, його неможливо модернізувати. Він пропонує нам відповіді на актуальні і важливі питання для кожної людини.

Виставка «Ілюстрована «Енеїда» Івана Котляревського» у Полтавській Галереї мистецтв діятиме до 13 вересня.

Стрічка новин