Батьки учнів ЗОШ №4 просять встановити світлофор біля школи

У Полтаві – небезпечне перехрестя вулиць Шевченка та Стрітенської. На це скаржаться батьки вихованців школи №4. Вони хочуть, аби на дорозі встановили світлофор, або знаки обмеження швидкості руху. Зараз там є лише пішохідний перехід – «зебра». Подробиці з’ясовувала Аліна Боровик.

Вихованці школи №4 чекають осені, аби нарешті піти навчатись та спілкуватись з однокласниками. Проте, побоюються перешкоди – небезпечного перехрестя перед входом до навчального закладу. Тут, кажуть, водії не пропускають дітей. 

Андрій Скрильов, школяр

- Коли ти проходиш, машини перші проїжджають. Якщо люди стоять, машини проїжджають, а тоді люди йдуть. Буває таке, що купа машин проїжджає, а люди чекають по 5 хв, 7 і навіть по 10.

Ілля Співак, школяр 

- Скоро всім треба піти у школу. Підуть першокласники, другокласники. Зараз інтернет. Вони інколи будуть дивиться у свої гаджети чи розмовляти з однолітками. А якщо буде світлофор, то вони хоч якось побачать, що треба зупинитись, або треба йти.

Батьки вихованців школи теж стурбовані. Розповідають, живуть поряд, і з вікон квартир постійно бачать ДТП. Світлини демонструють нашій знімальній групі. 

Вероніка Лукавенко, мама двох дітей

- Тут знаходиться і 4-та школа, і 1-й ліцей, і стоматологія, музична перша школа і 2 садочки. Це перехрестя дуже оживлене. Як правило, тут дуже багато дітей. Обласна лікарня. Так складається, що водії порушують правила, і аварій дуже багато.

Микола Лукавенко, тато двох дітей

- 2 дороги з одностороннім рухом перетинаються. Водії порушують, в основному летять на шаленій швидкості. У мене вікна виходять на перехрестя, це все видно – на високих швидкостях їздять водії.

Ольга Чернявська, мама двох дітей

- Неодноразово, ведучи доньку до школи, на моїх очах траплялися ось такі ситуації, коли водій витискає просто з пішохідного переходу. Начеб-то я маю право спокійно перейти його. Але водій у надії, що я встигну, мене піддавлює разом з дитиною.

Мешканці стверджують, звертались до патрульних з проханням встановити світлофор. У поліції пояснюють, спершу це треба затвердити на місцевому рівні. А після вирішуватимуть, чи доцільно встановлювати регулятори руху. 

Руслан Возниця, пресофіцер управління патрульної поліції в Полтавській області

- Встановлення світлофорного об’єкта не дає 100% гарантії, що там зменшиться кількість автопригод. Хоча, якщо порівнювати і взяти з початку цього року, на цьому перехресті трапилося 3 ДТП. Навіть перехрестя Європейська і Стрітенська, яке знаходиться зовсім поруч і на ньому облаштований світлофор є, там трапилося 5 ДТП. Встановлення світлофорного об’єкта на цьому перехресті може збільшити кількість заторів.

Небезпечним перехрестя вулиць Шевченка та Стрітенської вважають і працівники школи. Після ДТП, яка сталась тут у травні, дирекція звернулась до міської влади. Просила встановити хоча б огорожу, аби машини не наїжджали на прилеглу територію закладу. 

Ірина Полтавець, директорка ЗОШ №4

- Ми письмово зверталися до виконавчого комітету Полтавської міської ради, до управління освіти. Там про цю проблему нашу знають. Пообіцяли у поточному році цю проблему вирішити за умови надходження коштів.

З управління освіти переправили звернення полтавців до управління ЖКГ. Там пообіцяли розглянути можливість встановлення огороджувальних конструкцій пішохідної частини у цьому році за умов відповідного фінансування.

Стрічка новин