Газовидобувні компанії ефективно працюють в умовах кризи

Делегація представників сервісного ринку спільно з народним депутатом Олександром Маріковським і представниками «Укргазвидобування» перевірила роботи на свердловині на Опішнянському родовищі у Полтавській області. Більше про це — у нашому сюжеті.

Газовидобувні компанії ефективно працюють в умовах кризи. Попри складну ситуацію на ринку найбільша газовидобувнай компанія країни - Укргазвидобування втримує видобуток українського газу завдяки застосуванню новітніх технологій. Не забувають газовидобувники та їх підрядники і про екологічну складову. Сучасні технології не тільки ефективні, а й безпечні для навколишнього середовища. 

Віталій Вітрик, директор ТОВ «Бурова техніка»

- На свердловині, яку ми бачимо, при капітальному ремонті шляхом ГПП використовуються екологічно чисті технології. Замкнутий цикл циркуляції всіх рідин: промивних, відходів. Все це замкнуто і нічого на поверхні не потрапляє.

Щоб покращити ситуацію з відходами в газовидобувній галузі, потрібно врегулювати нормативно-правову базу. Нині у Верховній Раді триває обговорення рамкового законопроєкту 2207-1-д, який визначить правила поводження із промисловими відходами.

Олександр Маріковський, заступник голови Комітету ВРУ з питань екополітики та природокористування

- Якщо буде прийнято цей закон в цілому, у нас дуже покращиться сфера управління відходами. Зокрема, вони перестануть засмічувати територію, зменшуватимуться на полігонах.

Газовидобувні компанії підтримують ініціативу депутатського корпусу та зі своєї сторони реалізовують екологічні заходи. Аби відходи буріння не шкодили довкіллю, полтавські газовидобувники застосовують технологію «фільтрувальний басейн».

Галина Вишневська, еколог «Укргазвидобування»

- Після фільтрувального басейну суміш мінеральна, яка утворюється після оброблення відходів у басейні, може використовуватися у народному господарстві. Для розшарування, наприклад, звалищ побутових відходів, рекультивації земельних ділянок після буріння, вироблених кар’єрів і так далі.

Для утилізації бурових відходів у компанії торік відновили роботу вузла з перероблення й утилізації відходів буріння на Яблунівському родовищі. Його головна перевага — отриманий в результаті перероблювання відходів буріння безпечний продукт можна повторно використовувати у будівництві чи при ремонті доріг.

Стрічка новин