Шахраї на Полтавщині: минулої доби мешканці віддали аферистам понад 150 тис грн

Шахраї на Полтавщині: минулої доби мешканці віддали аферистам понад 150 тис грн

Поліція зареєструвала 9 фактів таких шахрайських маніпуляцій.

За 7 місяців 20-го року до поліції Полтавщини звернулися понад 800 обманутих краян. На підставі доказів, зібраних органами досудового розслідування, підозри у скоєнні шахрайств різних форм отримали 185 зловмисників.

На верхівці умовного рейтингу залишаються "оборудки" з обміном грошей, зняттям коштів з банківських карт рахунків під приводом їх захисту від несанкціонованих транзакцій, а також Інтернет-фішинг. Лише минулої доби поліція зареєструвала 9 фактів таких шахрайських маніпуляцій.

Зокрема, у Полтаві пенсіонерка, 1940 р.н., "обміняла" 100 тисяч заощаджених гривень на "папірці". Шахраї ввели жінку в оману, представившись працівниками пенсійного відділу.

У Кременчуці троє містян допомогли «працівникам» фінансової установи зняти з їх карт рахунків понад 36 тисяч гривень. Клієнти банків телефоном озвучили аферистам приватну інформацію, що допомогла списати кошти.

Ще п’ятеро краян "потрапили на гачок" Інтернет-шахраїв. За уявний товар інтернет-користувачі заплатили близько 25 тисяч гривень.

За кожним із наведених фактів слідчі здійснюють досудове розслідування за ст. 190 Кримінального кодексу України. Вид і розмір покарання за цією статтею, що може призначити суд, залежить від особи правопорушника, способу скоєння злочину та реальних наслідків. 

Відповідно до санкції кримінальної норми, можливі наступні варіанти: штраф (від 34 тисяч до 68 тисяч гривень), громадські роботи на строк до 240 годин, виправні роботи на строк до 2 років, до 5 років обмеження волі або позбавлення волі від 3 до 12 років.

Стрічка новин