10 нових тролейбусів – уже в ДЕПО Полтави

Там їх реєструють, встановлюють монітори. Після всіх необхідних процедур випустять на маршрути. Оглянули електричний громадський транспорт представники міської влади. Проїхалась в одному з тролейбусів і наша знімальна група.

Нові тролейбуси планують випустити на маршрут, який має найбільший попит, – «кільцевий». Також вони курсуватимуть до віддалених районів. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Зараз виходить 47-50 тролейбусів щоденно. Ми додатково закупляємо ще 40. У нас на початку, 2 роки тому, було лише 10 автобусів, які виходили на маршрути. Зараз їх уже 30. Ми за останні 2 роки купили 20 нових автобусів. Плануємо на наступному збільшувати кількість громадського комунального транспорту. Це дає можливість місту бути незалежним від приватного перевізника.

Вперше проїхатись на новому тролейбусі запросили журналістів та представників міської влади. Транспорт у ДЕПО реєструють та встановлюють додаткове обладнання. Це монітори, камери, GPS трекери для відстежування руху. На маршрути новий електротранспорт вийде за кілька тижнів. 

Ігор Федій, перший заступник міського голови Полтави

- Найближчим часом всі полтавці побачать це оновлення на маршрутах. Тому що тролейбуси, перш за все, – транспорт для соціально незахищених верств населення. Сподіваюсь, що наші пенсіонери, пільговики побачать, що влада дбає про те, щоб їздити було не тільки безкоштовно, але й комфортно. Ці тролейбуси – одні із останніх моделей нашого вітчизняного виробника.

На відміну від наявного тролейбусного парку, нові мають автономний хід. Тобто, у разі необхідності можуть об’їхати ДТП чи затори, не під'єднуючись до дротів. 

Микола Древаль, головний інженер КП «Полтаваелектроавтотранс» 

- Він без пасажира, без повної нагрузки може проїхати до 5 км на акумуляторах. У разі обриву лінії, аварійної ситуації об’їзд і т.д. і т.п.  З пасажирами – трошки менше. Ну це дуже великий плюс цього тролейбуса. Покращений матеріал на цих тролейбусах, як і підлога, так і сидіння для пасажира і т.д., ну і покращена акустика.

Всі 40 нових тролейбусів, закуплені завдяки кредиту Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, повинні прибути до Полтави до кінця жовтня. Це майже удвічі збільшить кількість комунального електротранспорту у місті. 

Стрічка новин