Експертам із проведення інституційних аудитів вручили сертифікати

Сьогодні урочисто вручили сертифікати експертам із проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти області. Зробили це на подвір’ї одного з університетів Полтави. Захід організувало управління Державної служби якості освіти Полтавщини.

Перша хвиля експертів пройшла навчання онлайн. Це 44 педагоги. Серед них – Ольга Британова. Працює вчителькою 15 років. З них 8 присвятила дітям молодшого шкільного віку. 

Ольга Британова, учителька початкових класів 

- Нас навчили розбиратися у тому, що ми повинні побачити, коли ми заходимо у заклад. Ми маємо проаналізувати систему якості освіти закладу за 4-ма напрямками. Це напрямки система оцінювання здобувачів освіти, управлінські процеси, педагогічна діяльність педагогічних працівників і освітнє середовище.

Юлія Бражник – теж сертифікована учителька початкових класів. Працює понад 5 років. 

Юлія Бражник, учителька початкових класів

- Коли ти розумієш, що все, що ти робиш, тебе чують, запрошують на державному рівні. Тобто, ми учителі – важливі. Для себе зрозуміло, що хто, як не ми, молодь, маємо показувати, що ми готові змінювати освіту, готові бути тими, хто буде попереду. Була можливість реєструватися, звичайно, ми були першими, хто, не задумуючись, зробив цей крок.

Експерти, які отримали сертифікати, зможуть проводити інституційний аудит. Це зовнішня оцінка освітніх та управлінських процесів школи та перевірка дотримання законодавства. Після проведення аудиту зроблять висновки.  

Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полт. обл. 

- Це не лише контроль і не лише підтримка. Це баланс. Нам дуже важливо його витримати і досягти. Така наша місія і мета. На сайті засновника, органу управління освітою. На сайті школи ці будуть висновки.

Восени цього року планують провести 6 інституційних аудитів у закладах освіти Полтавщини. Перший буде 21 вересня.  

Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полт. обл. 

- Перша школа у нас іде на аудит – це маленька Новосанжарська школа. Потім ідуть школи 7-ма полтавська, науковий ліцей №3, науковий обласний ліцей-інтернат імені Макаренка у Ковалівці. Інтернат, який реформується санаторно-курортна школа для діток з легеневими захворюваннями Великосорочинська школа.

Якщо у школі чи ліцеї знайдуть порушення, дирекції дадуть час на усунення недоліків. 

Стрічка новин