Виставка кераміки «Таємниці старої шафи» у Полтаві

Ми завжди полюбляємо зазирнути в таємничі куточки нашої душі, перебрати думки та витягти назовні цікаві ідеї. Як у старій шафі, зберігаємо свої мрії та спогади на своїх місцях. Такими словами характеризує свою чергову виставку кераміки полтавська мисткиня, член Національної спілки художників України Інна Гуржій. Свої творчі доробки вона сьогодні представила у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка.

Виставка, на якій представлено 18 керамічних робіт, має назву «Таємниці старої шафи».

Інна Гуржій, художник-кераміст

- Як ми знаємо, то в шафах ховають скелет, але з іншого боку, є якісь і позитивні моменти, ми туди ховаємо свої гарні почуття, кохання, якісь мрії. І їх теж треба показувати, якісь щирі, теплі емоції з тієї шафи витягувати і дарувати людям.

Ось саме через такі твори і ділиться художниця своїми враженнями та переживаннями, сприйняттями власних мрій і думок. Наприклад, ось ця нова робота під назвою «Зберігай спокій» була написана перед карантином і начеб-то говорить: що б не трапилося за твоєю спиною, дивися вперед, та закликає до роздумів, розповідає Інна Гуржій. 

Інна Гуржій, художник-кераміст

- Ну так вийшло. Ніхто не знав, що буде така ситуація, але робота називається «Зберігай спокій». Які б не були складні ситуації в нашому житті, і навіть зараз, оце стихія, вона насувається на людину. Вона сидить, і повинна триматися, і зберігати спокій, що б там не було.

Ще один цікавий твір – «Невже впіймали» – розповідає про наші страхи з дитинства, які залишаються з нами на все життя. Та може слід їх опанувати, впіймавши на гачок страшного звіра. Не такий він страшний, і навіть прекрасний – описує свою творчу думку Інна Гуржій.

А керамічна композиція «Світанок» – це вже коли темний звір ночі нарешті випускає назовні сонце. 

Інна Гуржій, художник-кераміст

- Роботи залишаються в музеях після виставок. Багато робіт в Опішні в музеї, деякі куплені роботи вивезені за кордон, деякі залишаються в Україні, вони розходяться скрізь, і подаровані Краєзнавчому музею, Галереї, в Опішні, Миргороді є.

А основна ідея виставки – намагайтеся розповідати про свої мрії та враження. Хай не гучно, а тихенько, мовою мистецтва – закликає глядача художниця.

Стрічка новин