Меду у 2020 році зібрали удвічі менше, ніж торік

Солодкий та цілющий. Найчастіше саме ці дві характеристики меду цікавлять його покупців. Не менш важливими є аспекти екологічності та справжності. Цьогоріч кількість меду, який дають бджолосім'ї, значно зменшився. У чому ж причина, з'ясовувала Анна Ружін.

Різних відтінків та структури. Це цьогорічний мед, який зібрала пані Наталя на своїй пасіці. Говорить, меду цьогоріч мало. 

Наталія Сенчук, голова ГО «Полтавська обласна спілка пасічників»

- Весна прийшла цьогоріч рання, зимівля була холодна, снігу мало, бджоли добре перезимували, якщо у когось і загинула, то одна чи дві бджолосім'ї. А потім – різкі похолодання, відсутність кормової бази, дощі призвели до того, що нашим бджолам було дуже скрутно.

Тож показники викачаного меду цьогоріч – відповідні. 

Мед з білої акації цьогоріч – в дефіциті, адже квіту майже не було. В минулі роки ж на Полтавщині на деяких пасіках збирали до 20 кілограмів меду з акації. 

З липи цьогоріч у однієї бджолосім'ї бджолярі мають 8-10-12 кілограмів меду, а у минулі роки ця цифра сягала 40-50, а у деяких випадках – і 80 кілограмів меду.

Уже викачали мед із соняшника. Цьогоріч отримали по 30-40 кілограмів, у минулі роки позначка сягала 80-100 кілограм.

Популярний мед на Полтавщині – із коріандру, але цьогоріч цифра зі збору впала по всіх видах удвічі. 

Але як обрати смачний та корисний мед? Варто звертати увагу на колір, консистенцію та смак. Але кращий спосіб запобігти обману – купляти мед у перевіреного бджоляра. Великий вміст цукру може визначити лише лабораторія, а на смак та візуально – ні. 

- Коли я підняла його вгору, то зверніть увагу, яка повітряна кулька утворилася. Коли я його опустила, то вона повернулася назад. Це візуально можна виявити, який це мед. І біла акація іде з такими кульками, але вони ще й розриваються на частинки.

Наталія Сенчук розповідає: цьогоріч довелося підгодовувати бджіл минулорічним медом, щоб вони не загинули. Давали і цукровий сироп, але небагато. 

Наталія Сенчук, голова ГО «Полтавська обласна спілка пасічників»

- Завдяки цьому наші бджоли витримали. Звичайно, ми їх не загодовували. Ми давали не більше, ніж пів літри на дві доби, щоб стимулювати матку відкладати яйця. І щоб бджоли не загинули з голоду. Загодовувати не можна, ми не хотіли, щоб бджоли відкладали цукровий сироп. Ми з кожним днем чекали, щоб погода налагодилася.

Цьогоріч ярмарка меду у з'язку з карантином не запланована, але бджолярі сподіваються таки провести її, хоч і в карантинному форматі.

Стрічка новин