Полтавці приєдналися до реалізації пілотного проєкту із впровадження е-ТТН

Полтавці приєдналися до реалізації пілотного проєкту із впровадження е-ТТН

Товарно-транспортна накладна (далі - ТТН) супроводжує абсолютно всі товари, які є в магазинах, українці отримують поштою або навіть купують на ринку. Це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, який є обов’язковим при перевезенні вантажів автомобільним транспортом в Україні. Зараз ТТН – паперовий документ.

Основна мета пілотного проєкту – поступово перевести папір у цифру. А саме – цифровізувати процес вантажних перевезень шляхом розробки, тестування та впровадження в експериментальному режимі системи документообігу е-ТТН. Наразі законодавчо визначено з чого складатиметься система та ролі у ній. Де ГО «Інститут аналітики та адвокації» виступає адміністратором, а координатором експериментального проєкту – Міністерство інфраструктури України.

"Наразі створюється система, якої раніше просто не існувало. Замість поштового відправлення чи кур'єрської доставки – електронний обмін документами у єдиній базі даних, яка об'єднає провайдерів ринку електронного документообігу, з якими працюють українські бізнес компанії та їх мережі. Інформація не зможе загубитися як паперовий аналог, оскільки все зберігатиметься в центральній базі даних системи е-ТТН. Це гарантія прозорості відносин між усіма учасниками процесу та створення конкурентних умов для всіх учасників ринку", – розповів виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Ромашко.

Поступова заміна паперової на електронну ТТН, продовжує Юрій Ромашко, дозволить покращити умови ведення бізнесу, запобігти численним зловживанням та сприятиме збереженню дорожнього покриття. Фахівці порахували, що щорічна економія коштів, які раніше витрачались на друк та відправку паперових ТТН, складатиме понад пів мільярда гривень.

"Успішна реалізація пілотного проєкту сприятиме подальшим крокам у розбудові національної платформи, впровадженні міжнародної електронної транспортної накладної (CMR) та є необхідною передумовою для побудови транскордонних платформ з країнами ЄС та Східного Партнерства, щоби папір перевести в цифру й при перевезенні вантажів у міжнародному сполученні", – зазначив Юрій Ромашко.

Поміж іншого, впровадження е-ТТН сприятиме й екології. Адже, за різними підрахунками, щорічно для друку паперових ТТН (один комплект документів - 4 друкованих аркуша) вирубують близько 6000 дерев. 

Стрічка новин