У ТД «ЦУМ» фахівці розповідають про переваги офіційного працевлаштування

З 1 вересня розпочнуться масові перевірки з виявлення неоформлених працівників та виплати заробітної плати «в конверті». Сьогодні фахівці управління Держпраці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу у торговому домі «ЦУМ», поспілкувались з роботодавцями та найманими працівниками. Як це було – дивіться далі.

Фахівці податкової, Держпраці та Пенсійного фонду заходяться до торгового дому. У магазинах розповідають працівникам про переваги офіційного працевлаштування та отримання «білої» зарплати. 

Оксана Мисик, заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України Полтавщини

- Розмір пенсії залежить від 3-х складових. Перший фактор – це середня заробітна плата за останні 3 роки по Україні. Другий фактор – це коефіцієнт стажу. Третя складова – це коефіцієнт заробітку. Тому, коли людина отримує зарплату «у конверті», вона позбавляє себе соціальних гарантій.

Нелегальне працевлаштування негативно впливає на бюджети міста. Адже вони на 90% наповнюються коштом податків від заробітної плати, говорять фахівці. 

Олексій Бритвін, заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС Полтавщини

- Окремі суб’єкти господарювання ігнорують виконання свого обов’язку і виплачують заробітну плату «у конвертах». Так з початку року податківцями Полтавської області виявлено 562 випадки використання праці неоформлених найманих працівників без укладання трудових відносин. Додатково до бюджету надійшло 1 млн 246 тис грн.

Поки що фахівці проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу. Проте роботодавців попереджають про масштабні перевірки з 1 вересня.

Сергій Щербак, начальник управління Держпраці на Полтавщині

- Якщо ми виявляємо неоформленого працівника, якщо це фізична особа, або підприємство 1-3 група на спрощеній системі оподаткування, ми просто попереджуємо. Але якщо це загальне оподаткування, фізична особа чи підприємство, ми виносимо штрафну санкцію у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного виявленого неоформленого працівника.

За словами фахівців, за період карантину кількість працівників, які застраховані у Пенсійному фонді Полтавщини, зменшилась. 

Стрічка новин