Без святкової лінійки, у масках та з соціальною дистанцією

Школи Полтави готуються до нового навчального року. Навчання триватиме, незважаючи на карантин, але в іншому форматі. Дирекція шкіл активно готується, щоб вже першого вересня відчини двері навчальних закладів для школярів. На ревізії у Полтавській ЗОШ №27 побувала і Анна Ружін.

Перед входом до навчального закладу – розмітка, це помітно одразу і показує, що цей навчальний рік запам'ятається як дітям, так і вчителям.

До 1 вересня ще два тижні, але в цьому навчальному закладі вже все знають і готові приймати школярів.

На вході – термоскринінг та антисептики, а ще без маски вхід заборонений. Учні мають приносити свої засоби захисту, але у разі, якщо дитина забула маску, нею її забезпечать.

На перерві учні мають виходити з класу, на уроках маску дозволяється зняти.

Коридор, як і східці, поділені навпіл стрілками. Так хочуть регулювати потік учнів, щоб не було скупчень. Біля кожного класу – столик з антисептиком та інформаційні таблички. На перерві все контролюватимуть чергові вчителі, і у разі чого вже є чіткий алгоритм дій. 

Світлана Божок, директорка Полтавської ЗОШ №27

- Якщо ми виявляємо у дитини температуру 37,2, ми запитуємо у неї, що вона відчуває та які має симптоми. Якщо це гостре респіраторне захворювання, то ми ізолюємо в ізоляторі, телефонуємо батькам, батьки забирають дитину і звертаються до сімейного лікаря.

Розсадка учнів теж зміниться. Раніше учні НУШ сиділи групами, тепер – кожен окремо.

Зі старшими класами проблематичніше, адже парти на двох, а зайвого простору немає.

Світлана Божок, директорка Полтавської ЗОШ №27

- Звичайно, де є поділ на групи, діти будуть сидіти через парту, а там, де немає, будуть сидіти так, як і завжди.

Наразі всі освітні заклади міста повністю забезпечені засобами індивідуального захисту. На це все виділені кошти з міського бюджету. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- На сьогодні у нас проводяться перевірки. Це є спеціально створені комісії з представниками Держпродспоживслужби, який уповноважений приймати та перевіряти заклади. Тож на сьогодні, починаючи з вчорашнього дня, вже перевіряють ці школи.

Святкових лінійок цьогоріч не буде. Тож вже 1 вересня вчителі чекають учнів на навчання. 

Стрічка новин