Акція на підтримку бездомних собак на Небесній Сотні, 60

У Полтаві волонтери продовжують шукати місце для перетримки безпритульних собак з вулиці Небесної Сотні, 60. Щоб до проблеми привернути увагу керівників міста, волонтери організували мирну акцію біля Полтавської міської ради. Про це розповіла організаторка заходу Людмила Хоменко. На акції учасники підписали лист-звернення до міської ради щодо надання земельної ділянки для перетримки бездомних тварин з Небесної Сотні. А це – понад шістдесят собак. Звернення підписали понад 120 чоловік. Більше про це – у наступному сюжеті.

Одинадцята година. Біля Полтавської міської ради зібралися учасники акції на підтримку безпритульних собак на Небесній Сотні, 60.

Людмила Хоменко, організаторка акції 

- Ми зібралися для того, щоб вийти на діалог з владою. Тому що нам потрібна підтримка для того, щоб прилаштувати цих собак, потрібне місце для тимчасової перетримки цих тварин. Якщо зараз влада не піде нам назустріч, то їх просто прийдеться випустити в місто – 64 собаки.

Це подвір’я на Небесній Сотні, 60. Тут десять років утримують собак. Нині їх 63, бо одну забрали у родину, говорить колишня власниця будинку Олена Шевченко. У березні цього року будинок та земельну ділянку Олени Шевченко за борги продали на аукціоні. Їх придбав полтавець Олександр Шевчик. Він та волонтери шукають місце, куди перевезти тварин. Олена Шевченко каже: всі собаки стерилізовані та вакциновані. Жінка розповідає, як тварини потрапляли на подвір’я Небесної Сотні, 60. 

Олена Шевченко, колишня власниця земельної ділянки на Небесній Сотні, 60 

- Почалося все з цуценят, яких мали викинути. Я порахувала – 17 цуценят, яких я роздала. Тепер я не роздаю в села, бо в мене 17 людей, які повернули. Тому що бабуся старенька, бабусю забрали чи вона померла – собаку подіти нікуди. Останні цуценята потрапили – на ходу з машини викинули в карантин. Просто в мішку, не зупиняючись з машини трьох цуценят викинули.

Новий власник земельної ділянки Олександр Шевчик розповів: нині собаки продовжують перебувати на Небесній Сотні, 60. 

Олександр Шевчик, власник земельної ділянки на Небесній Сотні, 60

- Оскільки, на жаль, іншого місця перебування ні волонтери не знайшли, ні органи місцевого самоврядування не запропонували, є певні проблеми, оскільки в межах міста дуже складно внести інше місце, яке б було придатним для перебування безпритульних тварин. Оскільки в такій кількості – це фактично притулок. Для притулку є відповідні санітарні та ветеринарні норми. Зокрема, це може бути не менше 300 метрів від житлової зони. Подібна йому земельна ділянка на сьогоднішній день не знайдена.

На акцію підтримки безпритульних собак з Небесної Сотні, 60 прийшла полтавка Зоя Пендюра. Жінка каже: про захід дізналася з соціальних мереж. 

Зоя Пендюра, учасниця акції

- Прийшла захистити цих тваринок. Тому що, дійсно, ми йдемо по Небесної Сотні, а вони бігають. Вони не злі. Вони стерилізовані. А люди, звісно… Один – злий, інший – добрий. Але треба захистити це, щоб це було на рівні влади.

Анастасія Хан, учасниця акції

- Щоб їх не вигнали на вулицю, щоб їм знайшли якесь місце. Вони вже звикли до людей, звикли, що в них є якесь місце проживання, годують. Це буде жорстоко по відношенню до них.

Руслана Базалук, волонтерка 

- Ми збираємо підписи для того, щоб місцева влада долучилася до вирішення питання, яке склалося на Небесні Сотні, 60. Тому що є тварини, яких потрібно прилаштувати на пункт перетримки. Претензій ніяких немає, ми розуміємо, що ситуація складна, але без місцевої влади ми просто не справимся.

Секретар міськради Олександр Шамота прийняв звернення волонтерів, але не надав чіткої відповіді щодо перевезення собак на іншу територію. В акції взяли участь майже сотня учасників, розповіла організатор заходу Людимила Хоменко. Нагадаємо, за реєєстрацію безпритульних тварин відповідає комунальне автотранспортне підприємство №1628, яке відмовилось забирати тварин з Небесної Сотні, 60. Представниця КАТП-1628 Юлія Явір розповіла:  комунальники виловлюють бездомних тварин для вакцинації та стерилізації. У тимчасовому пункті перетримки тварин утримують не більше дванадцяти діб, потім повертають на місце вилову, повідомила Юлія Явір. За її словами, нині в Полтаві немає міського притулку для бездомних тварин.

Стрічка новин