Презентація проєкту оновленого генерального плану

Сьогодні у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулася презентація проєкту та громадське обговорення оновленого генерального плану Полтави. Це основний документ, що регулює містобудівну діяльність, передбачає перспективу розвитку міста з урахуванням політичної, економічної, демографічної, екологічної ситуації.

Генплан, за яким зараз розбудовується місто на Ворсклі, був прийнятий 2012 року та вже застарів, бо такий документ треба змінювати та приймати раз на 5 років. Тож оновлений, у відповідності до технічного завдання, наданого управлінням архітектури Полтавської міськради, розробляють архітектори інституту проектування «Дніпромісто». Звісно, він має чимало відмінностей. Наприклад, передбачається створення двох технопарків, а за Міністерством оборони закріплюється територія військового аеродрому.

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови

- У зв’язку з військовими діями на Сході України, як раніше передбачалося, військовий аеродром повинен був стати зоною індивідуальної забудови, тепер він залишається за Мінобороною.

Через війну на Сході перед проектантами було поставлено й інше завдання – пошук резервів та розроблення місць для надання присадибних ділянок воїнам АТО.

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови

- Тому що станом на сьогодні у Полтаві бажаючих воїнів АТО отримати земельну ділянку – понад дві тисячі осіб. І ми хочемо максимально задовільнити їх інтереси.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Визначаються три основні зони, де має розвиватися багатоповерхова забудова. Це великі квартали Левада – 2, артсклади і мікрорайон Лазурний, це три нові ключові точки, де можна збільшити кількість багатоповерхового житла.

Проєкт генплану зараз розміщений на сайті Полтавської міської ради, представлений він і в холі Полтавського Художнього музею імені Миколи Ярошенка. Тож кожен бажаючий може з ним ознайомитися та надати свої пропозиції на розгляд. Починаючи з 29 липня – початку громадських обговорень, від полтавців вже надійшло 35 звернень: як від юридичних, так і фізичних осіб. 18 з них вже враховані у проєкті.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Там є достатньо абсурдні пропозиції, є пропозиції, наприклад, депутатів. От депутат Синяк – пропозиція по вулиці Алмазній визначити місце для спортивного майданчику у відповідності до генплану. Зараз ми вивчаємо цю пропозицію, щоб в майбутньому могли там спроектувати спортзону – футбольний майданчик, чи багатофункціональний, або той же скейт-парк.

Тож ще до 28 серпня від полтавців чекають пропозиції, після чого буде десять днів на їх опрацювання, потім оновлений генплан винесуть на розгляд депутатів Полтавської міської ради.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію