Презентація проєкту оновленого генерального плану

Сьогодні у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулася презентація проєкту та громадське обговорення оновленого генерального плану Полтави. Це основний документ, що регулює містобудівну діяльність, передбачає перспективу розвитку міста з урахуванням політичної, економічної, демографічної, екологічної ситуації.

Генплан, за яким зараз розбудовується місто на Ворсклі, був прийнятий 2012 року та вже застарів, бо такий документ треба змінювати та приймати раз на 5 років. Тож оновлений, у відповідності до технічного завдання, наданого управлінням архітектури Полтавської міськради, розробляють архітектори інституту проектування «Дніпромісто». Звісно, він має чимало відмінностей. Наприклад, передбачається створення двох технопарків, а за Міністерством оборони закріплюється територія військового аеродрому.

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови

- У зв’язку з військовими діями на Сході України, як раніше передбачалося, військовий аеродром повинен був стати зоною індивідуальної забудови, тепер він залишається за Мінобороною.

Через війну на Сході перед проектантами було поставлено й інше завдання – пошук резервів та розроблення місць для надання присадибних ділянок воїнам АТО.

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови

- Тому що станом на сьогодні у Полтаві бажаючих воїнів АТО отримати земельну ділянку – понад дві тисячі осіб. І ми хочемо максимально задовільнити їх інтереси.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Визначаються три основні зони, де має розвиватися багатоповерхова забудова. Це великі квартали Левада – 2, артсклади і мікрорайон Лазурний, це три нові ключові точки, де можна збільшити кількість багатоповерхового житла.

Проєкт генплану зараз розміщений на сайті Полтавської міської ради, представлений він і в холі Полтавського Художнього музею імені Миколи Ярошенка. Тож кожен бажаючий може з ним ознайомитися та надати свої пропозиції на розгляд. Починаючи з 29 липня – початку громадських обговорень, від полтавців вже надійшло 35 звернень: як від юридичних, так і фізичних осіб. 18 з них вже враховані у проєкті.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Там є достатньо абсурдні пропозиції, є пропозиції, наприклад, депутатів. От депутат Синяк – пропозиція по вулиці Алмазній визначити місце для спортивного майданчику у відповідності до генплану. Зараз ми вивчаємо цю пропозицію, щоб в майбутньому могли там спроектувати спортзону – футбольний майданчик, чи багатофункціональний, або той же скейт-парк.

Тож ще до 28 серпня від полтавців чекають пропозиції, після чого буде десять днів на їх опрацювання, потім оновлений генплан винесуть на розгляд депутатів Полтавської міської ради.

Стрічка новин