Мінкульт погодив протиаварійні роботи в Кадетському корпусі

Міністерство культури та інформаційної політики України погодило протиаварійні роботи в Полтавському Кадетському корпусі. Тендер на проведення робіт оголосять до кінця цього тижня, розповів учасник робочої групи реставрації Кадетського Віктор Трофименко. За його словами, нині проєкт перевіряє Державна будівельна експертиза. Її висновок отримають до оголошення тендеру на протиаварійні роботи.

Тринадцятого серпня Міністерство культури та інформаційної політики України погодило проєкт протиаварійних робіт у Кадетському корпусі. Про це розповів учасник робочої групи реставрації Кадетського Віктор Трофименко.

Віктор Трофименко, учасник робочої групи реставрації Кадетського корпусу

- Це погодження від Міністерства культури видало дуже оперативно. Тобто, робота над проєктом закінчилася буквально два-три тижні тому. Він же був якраз і презентований.

Олена Попова, головна архітекторка проєкту протиаварійних робіт 

- Він був погоджений у тому вигляді, в якому був наданий. Жодних зауважень не було. Під час розроблення протиаварійних робіт ми дотримувалися загальної концепції реставрації. Головна концепція реставрації полягає у тому, аби максимально зберегти всі автентичні елементи, які ми можемо зберегти. Якщо ми не можемо їх зберегти, то максимально наблизити до стану, який був у первісному вигляді.

Віктор Трофименко, учасник робочої групи реставрації Кадетського корпусу

- Лишилося отримати Державну будівельну експертизу. Й після цього запускається тендер на проведення самих протиаварійних робіт.

Віктор Трофименко каже: тендер на протиаварійні роботи в Кадетському оголосять до кінця цього тижня. А головна архітекторка проєкту Олена Попова перераховує самі роботи: 

Олена Попова, головна архітекторка проєкту протиаварійних робіт 

- До складу протиаварійних робіт будуть входити, по-перше, відновлення покрівлі. Покрівлі як двоповерхової, так і трьохповерхової частини. Це буде реставрація, відновлення й реконструкція куполу в історичних його габаритах. Також буде зроблено вимощення навколо будівлі. І також будуть закриті повністю отвори у зовнішніх стінах. Тобто, віконні й двірні отвори, аби туди не потрапляли опади.

Архітекторка Олена Попова говорить: приблизна вартість протиаварійних робіт – 39 мільйонів гривень. 

Олена Попова, головна архітекторка проєкту протиаварійних робіт 

- Протиаварійні роботи при підготовці до реставрації пам’ятки архітектури, згідно проєктної документації, мають тривати шість місяців, якщо дозволять погодні умови якісно виконати усі етапи робіт. Це роботи, які дадуть змогу зупинити руйнацію будівлі. Припинити її систематичне замочування атмосферними опадами та дадуть змогу вже після виконувати всі реставраційні роботи згідно проєкту.

Нагадаємо, будівля Полтавського Кадетського корпусу – це пам’ятка архітектури національного значення. Нині вона на балансі Державної судової адміністрації. Її голова Зеновій Холоднюк розповів: повністю Полтавський Кадетський корпус хочуть відрестарувати до 2023-го року. До Кадетського корпусу планують перенести три районних суди міста – це Київський, Ленінський й Октябрський та Полтавський районний суд. 

Стрічка новин