Сьогодні перед мерією у Кременчуці пройшов мітинг

Люди невдоволені зайвим розтрачанням чиновниками бюджетних коштів на ремонт ДЮСШ №2. Самі працівники ДЮСШ та вихованці навчального закладу протестують проти звільнення директора та створення в школі неробочої атмосфери. Деталі – від нашої кременчуцької знімальної групи.

До міськвиконкому прийшли діти та їх вихователі. Разом з активістами вони вимагали зустрічі з мером Кременчука Віталієм Малецьким, але повідомили, що він від сьогодні на самоізоляції. Мітингувальники кажуть, мер пішов на такий крок, аби не йти на примусовий допит до прокуратури. 

Гнів мітингувальників не вщухав, тож вони попрохали вийти до них в.о.мера Володимира Пелипенка. Той теж не вийшов, був ніби-то на нараді. А ось віце-мер з питань спорту Руслан Проценко взагалі виїхав з мерії через «чорний» вхід.

Тож до людей вийшов керуючий справами Руслан Шаповалов. Але розмови з ним ніякої не вийшло. Чиновник прохав вимоги викласти на листі і в усній формі їх слухати особливо не зажадав.

Русла Шаповалов не зміг надати відповіді на питання мітингувальників щодо бюджетного скандалу і пішов. Мітингувальники продовжили пікет.

Віктор Кобзистий, звільнений директор ДЮСШ №2

- Ми хочемо вас почути. Мене звинувачують в розкраданні коштів, але я готовий свідчити і казати про все. А чому ви не ходете на допити в прокуратуру? Я за все готовий відповісти, і якщо мене ви звільнили, то не робіть це з іншими, не знущайтеся над дітьми.

Його колега Сергій Костицький каже, що при відмові чиновників йти на допит громада може зробити громадське затримання чиновників.

Представники ДЮСШ №2 також заявили, що при директорові Віктору Кобзистому школа розвивалася, а зараз – все інакше. Наразі у школі створена неробоча атмосфера, частину секцій закрили взагалі.

В.Кобзистий заявив, що всі хочуть, аби влада дала свідчення в кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів, але у відповідь – тиша. 

Віктор Кобзистий, звільнений директор ДЮСШ №2

- Нам треба викоринити це свавілля. На викладачів почався тиск.... Мер та його підлеглі не йдуть на допити... А ті силовики, які вели цю справу, зникли. 

Нагадаємо, Кременчуцька місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.1 ст. 369-2 «Зловживання впливом», ч. 3 ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» Кримінального кодексу України. У ході досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні меру Кременчука Віталію Малецькому надсилалися повістки про виклик 20, 24 липня в прокуратуру для участі в допиті в якості свідка. Такі ж повістки направлялися і віце-меру Руслану Проценку і начальнику управління молоді та спорту міста Олександру Мазуру. Однак, ніхто на допит не прибув. Вони відписалися, що в місті введені заходи проти розповсюдження коронавірусу, і тому вони не хочуть їх порушувати. У той же час чиновники відвідували різні заходи. Згодом чиновники знову не прийняли повістки, і тому вкотре 3-5 серпня мер та його підлеглі також до прокуратури не з’явилися. 

Стрічка новин