У День археолога для відвідувачів відкрили Гінцівську стоянку

Професійне свято дослідників історії матеріальної культури України – День археолога – відзначили 15 серпня. Цього дня для відвідувачів відкрили перше палеологічне поселення на території Східної Європи. Екскурсію провели на Гінцівській стоянці на Полтавщині.

Всесвітньо відома Гінцівська стоянка знаходиться під Лубнами. Вона занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. З 1993 року тут постійно проводяться розкопки міжнародною експедицією Інституту археології Національної академії наук України. У День археолога відвідувачі на власні очі побачили матеріальні свідчення побуту людей, які жили у цій місцевості близько 15 тисяч років тому. Зокрема, мисливські житла, побудовані з кісток мамонтів. 

Екскурсію проводить Людмила Яковлєва, лауреатка Держпремії України у галузі науки і техніки, співробітниця Інституту археології НАН України. Вона презентує сучасні дослідження, а також показує ту роботу, якій присвятила своє життя.

Людмила Яковлєва, співробітниця Інституту археології НАН України

- Тут ми бачимо рештки величезної споруди округлої форми 8 метрів діаметру, яка була зроблена найдавнішими архітекторами планети. Робимо зараз програму у 3D для реконструкції цього житла. Саме необхідність збереження отаких унікальних споруд із кісток мамонтів і є нашим головним завданням.

Під час екскурсії можна придбати тематичні книги та отримати автографи вчених. А ще – переглянути картини художника Максима Миленка.

Максим Миленко, художник

- Думав, як можна це проілюструвати, щоб людям і дітям було зрозуміло, як це були хатки. Малювали поселення, як воно буде виглядати. Такий ілюстративний матеріал, щоб дітям було зрозуміло. Коли вони лежать, просто кістки. А коли уже представлення, можна побачити, як воно було.

Для відвідувачів Гінцівська стоянка відкривається лише раз на рік, саме до Дня археолога.

Стрічка новин