Астрономи помітили на орбіті чорної діри найшвидшу зірку Чумацького Шляху

Астрономи помітили на орбіті чорної діри найшвидшу зірку Чумацького Шляху

Мертве світило рухається на колосальній швидкості.

Астрономи з Німеччини та Польщі заявили про те, що їм вдалося знайти найшвидшу зірку Чумацького Шляху. Як повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на "Популярну механіку", світило, яке отримало позначення S4714, з неймовірною швидкість обертається навколо надмасивної чорної діри Стрілець A*.

Зірка розвиває швидкість до 24 тисяч кілометрів на секунду, тобто, до 8% швидкості світла. Але S4714 - лише одна з групи зірок, які були виявлені на куди більш близьких орбітах, ніж будь-які інші зірки, відомі сучасній науці.

Відзначається, що відкриття не тільки передбачає, що навколо надмасивної чорної діри нашої галактики обертається ще більше невідомих зірок. Воно також дозволило знайти перших кандидатів на роль зірок, про існування яких вчені сперечаються протягом останніх 20 років. Такі зірки підходять настільки близько до чорної діри, що "стискаються" її приливними силами.

Американські вчені припустили існування зірок на дуже стислих орбітах навколо надмасивних чорних дір. При кожному оберті приливні сили чорної діри перетворюють частину енергії зірки на тепло. Це змушує світило сяяти яскравіше, але і сприяє орбітальному розпаду зірки. Тобто, "стислі" зірки - це мертві світила, які все ще обертаються на орбіті.

У разі підтвердження гіпотези, вони можуть допомогти вченим зрозуміти взаємодію між зірками і чорними дірами. Можливо, що всі зірки без залишку колапсують в чорну діру.

Стрічка новин