З 1 вересня стартує інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників

З 1 вересня стартує інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників

Протягом серпня на Полтавщині проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо належного оформлення трудових відносин із найманими працівниками. 

Проводять її спільно Управління Держпраці у Полтавській області, органи місцевого самоврядування, яким делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, територіальні органи Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі, зазначають в Управлінні Держпраці у Полтавській області.

Додержання письмової форми є обов’язковим:

1) при організованому наборі працівників;

2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;

3) при укладенні контракту;

4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього Кодексу);

6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;

6-1) при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому постановою Кабінетом Міністрів України від 17.06.2015 №413.

Після завершення інформаційно-роз’яснювальних заходів із 1 вересня в області розпочнуть проведення інспекційних відвідувань з питань законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Стрічка новин