У Полтаві відбулася акція «Жыве Беларусь!»

У Полтаві у п'ятницю ввечері відбулася акція солідарності «Жыве Беларусь» на підтримку білоруського народу. Захід відбувся біля Монументу Слави в Корпусному парку. На захід прийшло майже п'ятдесят полтавців. Нагадаємо, минулої неділі в Білорусі відбулися вибори президента, після яких люди масово вийшли на протести проти фальсифікації результатів голосування. На їхню думку, головна суперниця діючого президента Світлана Тихановська з великим відривом перемогла Олександра Лукашенка. Наразі ж Центрвиборчком Білорусі оголосив остаточні підсумки виборів - у чинного президента Олександра Лукашенка 80% голосів, у Світлани Тихановської - 10%.

Учасники акції – з плакатами «Жыве Беларусь!» та «Україна з вами». Серед них – полтавець Артем Павлов.  

Артем Павлов, учасник акції «Жыве Беларусь!»

- Прийшов сюди на акцію підтримати білоруський нарід. Тому що в мене багато друзів, які воювали разом зі мною на Сході України, які підтримували нас як волонтери також. Дуже багато білорусів брали участь у Майдані й підтримували наш народ ідейно. І ми маємо також висловити їм слова підтримки в цей важкий і доленосний для їх народу момент.

Надія Миколаєнко, співорганізаторка акції «Жыве Беларусь!»

- Ми організували цей захід на підтримку білоруського народу в їхній боротьбі за гідність, свободу, проти диктатури, за право волевиявлення. І зараз – за бажання мирно розв’язати цей конфлікт, й проти тих жертв, який зараз, на жаль, несе білоруський народ.

Владислав Ужищенко, учасник акції «Жыве Беларусь!»

- На моєму плакаті коротко вказано те, що я – проти диктатури. Я проти того, що породив Радянський Союз. Я проти диктатури в Україні, в Білорусі, в Росії, в усьому світі.

Співорганізаторка заходу Надія Миколаєнко розповіла: учасники акції прийшли у білому одязі.

Надія Миколаєнко, співорганізаторка акції «Жыве Беларусь!»

- Цього дотримуються і учасники на акціях по Україні. І почалося це все з Білорусі, коли жінки почали виходити на мирні протести і ходити у білому одязі на знак бажання миру.

Леонід Аніщенко, учасник акції «Жыве Беларусь!»

- В Білорусі живуть всі мої родичі, за вийнятком мене, тому що я живу у Полтаві. Із самого початку ніхто не вірив, що Лукашенко переможе – ніхто не вірив! І по цей день ніхто не вірить. Ось у чому вся сіль! Вони розуміли – їм вже набридло за 26 років дивитися на цього маразматика. Ми що, не бачимо, що робиться там? ОМОН працює так, що нашому «Беркуту», який був на Майдані, «в подметки не годятся».

Інна Снарська, учасниця акції «Жыве Беларусь!»

- Дуже важливо, щоб люди могли висловлювати вільно свої думки, хтось – за Лукашенка – нехай він буде за Лукашенка, хтось – проти, нехай, теж може свободно висловиться. На жаль, такого в Білорусі немає. І прийшла сюди підтримати свою рідну землю, свій рідний народ.

У Полтаві акція «Жыве Беларусь!» тривала понад годину. Нагадаємо, дев'ятого серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. Наразі Центрвиборчком Білорусі оголосив їх остаточні підсумки - у чинного президента Олександра Лукашенка 80% голосів, у Світлани Тихановської - 10%. Діючий президент Білорусі Олександр Лукашенко обіймає свій пост останні двадцять шість років. Не згодні з його перемогою білоруси вийшли на протести. Їх почали розганяти силовики. З початку протестів затримали більше п'яти тисяч людей.

Стрічка новин