Полтавський музей отримав у подарунок коштовну картину

«Щедрий дар музею». У стінах Художнього музею імені Ярошенка у Полтаві урочисто закрили виставку, що складалась із фондової колекції галереї, а саме – картин, які були особисто подаровані полтавським музейникам самими авторами, художниками з різних міст України та зарубіжжя. На закритті відбулась ще одна приємна подія – музей отримав у подарунок коштовне полотно «Гоголь. Роздуми».

Виставка із шедеврів фонду музею відкрили до Дня Конституції. Тут зібрані полотна вітчизняних живописців, подарованих музею ними ж у роки незалежності України. Серед картин – філософські полотна Володимира Колеснікова з Луцька, квітковий колорит представниці школи київського живопису Ніни Божко, натюрморти кримчанки Тамари Теплової, роботи авангардиста з Одеси Григорія Вовка. 

Назар Майструк, науковий співробітник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Ця виставка є особливою, тому що в одній залі представлена велика кількість різножанрових робіт, стилів, напрямків.

«Гоголь. Роздуми» – полотно, яке мистецтвознавці оцінюють у кілька десятків тисяч доларів. Робота написана у 1997 році. Цей експонат нині подарував полтавській галереї меценат та видавець Олексій Петренко.

Ольга Курчакова, директорка Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Сьогодні колекція нашого музею поповнюється твором одного із найвидатніших художників України, одного із класиків мистецтва сучасного ХХ століття. Власне, це Віктор Шаталін.

Віктор Шаталін – народний художник України, за життя жив і працював у Києві, викладав у Художньому інституті. Крім пейзажів і натюрмортів, відомий філософськими полотнами на тему війни.

Олексій Петренко, колекціонер, меценат

- Цей подарунок музею, та і інші подарунки, я це роблю і буду робити. Ця робота потрапила до мене від приватної особи з Києва. Вона була з незначними пошкодженнями.

Нині незвичний для публіки портрет полтавського письменника-містика відреставрований, натягнутий на новий підрамник. А сама виставка «Щедрий дар музею» працюватиме до понеділка.

Стрічка новин