Кременчуцькі рибацькі артефакти

Літо – пора відпусток і улюблених захоплень. Для багатьох чоловіків таким є риболовля. Як рибалили наші пращури у давнину та яка риба в далекі часи водилася біля Кременчука та Горішніх Плавнів – з’ясовував Анатолій Васевич.

У фондах краєзнавчого музею Горішніх Плавнів – чимало рибальських знахідок. Перші сліди давнього рибальства було знайдено у 90-х роках минулого століття під час дослідження території затоки Барбара. Це була так звана стоянка давніх рибалок, розповідає краєзнавець Сергій Єремєєв.

Сергій Єремєєв, краєзнавець

- Це десь шар 13-14 століття. Там кераміка була, і знайшли таке, хребці риб, які ну дуже великі. І наші вчені, вони визначили, шо це сом такий великий.

Публікації у виданнях 19-го століття свідчать: у районі Кременчука водилося чимало риби великих розмірів. Серед них стЕрлядь, осетЕр, білУга, карась, короп, лящ, лосось, сазАн, сом, судак, щука та в’язь. Зокрема, на цьому на фото рибалки тримають сома приблизною вагою 20-30 кілограмів. Також Сергій Єремєєв розповідає: нещодавно колекція рибальських знахідок поповнилася кованим гачком. 

Сергій Єремєєв, краєзнавець

- Періодично зустрічаються такі цікаві знахідки, ось: такі гачки. Такий є хутір Репете, між лісовими озерами і Дніпром. І ось це хтось із жителів хутора Репете ходив на риболовлю з таким гачком.  Хутір перестав існувати в 30-х роках. У 30-х роках їх всіх звідти переселили.

Рибалили тоді і за допомогою острОг. Риби було багато. У тому числі – й рідкісних видів. 

Сергій Єремєєв, краєзнавець

- Вони ловили осетрів, потім вони їх (щоб вони були живими), вони їх, це саме, прив'язували і тягнули до Кременчука. І там як живу рибу продавали.

Стрічка новин