Кожну третю суботу серпня у світі відзначають День безпритульних тварин

Його заснували у 1992-му році. Нині у Полтаві – майже три тисячі безпритульних собак і котів, розповіла зоозахисниця Людмила Хоменко. Як тварини стають бездомними, дивіться у наступному сюжеті.

Це – один із волонтерських притулків для бездомних тварин у Полтаві. Нині тут перебуває дев’ять собак, розповідає волонтерка Світлана Іванченко. Одну із них звати Лапушка. Її знайшли на залізниці. У собаки ампутована частина правої лапи. Через це ліву лапу потрібно прооперувати, каже волонтерка. 

Світлана Іванченко, волонтерка

- Все навантаження йшло на одну ніжку, й у неї почалися проблеми: ось бачите, як в неї суглоб вивернувся. І зараз ми збираємо гроші. Операція буде коштувати 12 тисяч, й зараз збираємо ще. Трохи зібрали – три тисячі гривень вже зібрали.

Світлана Іванченко розповідає, як собаки потрапляють у цей притулок. 

Світлана Іванченко, волонтерка

- Це всі викинуті людьми. У мене дві собачки живе – це ті, яких викинули два роки тому на першій міській лікарні. Викинули п’ять цуценят: двоє загинули під машинами, трьох мені привезли з нашої служби комунальної: відловили й привезли мені. В тому числі дві старі собачки, які працювали на охороні будівництва: об’єкт закінчився й собаки стали непотрібні. Тому довелося їх забирати сюди.

Руслана Базалук, волонтерка 

- В нашому місті достатньо волонтерів для того, щоб контролювати ситуацію з безпритульними тваринами. Але хто в цьому винен? Винне суспільство, яке постійно поповнює ряди безпритульних тварин – викидають на вулицю. Не стерилізують тварин.

Людмила Хоменко, зоозахисниця 

- Велика частина безпритульних – це всякі метиси. Тому що люди кажуть: я не буду свою породисту розводити, але собака – це природньо: погуляла, і не зі своєю. Фахівці займаються розплідниками. А дуже часто породиста собака з дворнягою погуляла. Народилися метиси цих тварин, вони їх викинули на вулицю.

Світлана Іванченко, волонтерка

- На жаль, досвід показує: добре прилаштованих тварин дуже мало. Всі хочуть цуценят, щоб він ріс з цуценя, виховувався. Дорослих собачок фактично нереально пристроїти.

Зоозахисниця Людмила Хоменко розповідає: за підрахунками організації Аnimal-id, в Полтаві – близько трьох тисяч безпритульних собак та котів.

Людмила Хоменко, зоозахисниця 

- Затверджена програма стерилізації, відлову й вакцинація, і випуск на місце – це програма, яка діє у місті Полтаві. Опираючись на досвід європейських країн, де безпритульних тварин ви не зустрінете, вони йшли одним шляхом – це зміна законодавства. Де є відповідальність власника, обов’язкова реєстрація тварини, чіпування тварини, стерилізація, якщо це не племінні особи, й штрафи за невиконання цього всього. Цим всім в Польщі та в інших країнах абсолютно швидко вирішили всі питання.

Це подвір’я біля будинку Ірини Мелешко. Тут проживають троє собак: Смузі, Долі та Фокс і кішечка Лєя. Всіх цих тварин полтавка Ірина Мелешко забрала із притулку.

Ірини Мелешко, полтавка

- Остання породиста собака була спаніель. А потім, коли її не стало, я вирішила, що мабуть все ж таки, що для спаніеля й кавказької вівчарки знайдуться завжди люди, які не просто її візьмуть, а за гроші. А ось таких тварин, на жаль, мало хто хоче брати. На жаль, бо мені здається – це дуже добра, дуже гарна справа, і вони віддячують такою любов’ю, такою відданістю, що воно того варте.

Нагадаємо, у лютому цього року на сесії Полтавської міськради депутати ухвалили рішення, що вуличні коти є частиною еко-системи міста. Безпритульним котам можна жити біля під’їздів багатоквартирних будинків та у підвалах. Таке рішення ухвалили для захисту тварин від жорстокого поводження та для гуманного ставлення до них. 

Стрічка новин