Пам'ятник Симону Петлюрі хочуть встановити біля ОЦЕВУМу

Пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві: де встановлять, яким має бути? Все це обговорювали на засіданні робочої групи в облдержадміністрації. Там побувала і наша знімальна група.

На засіданні обговорювали конкретні робочі питання щодо спорудження пам’ятника Симону Петлюрі у Полтаві. Зазначалося: ця ідея виникла близько 20 років тому. Однак конкретних обрисів набула тільки після відзначення у травні 2019 року 140-річчя від Дня народження цього державного та громадсько-політичного діяча, Головного Отамана військ Української Народної Республіки. 

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- На мерію надійшов лист за підписом голови ОДА Олега Синєгубова. І влітку цього року на засіданні топонімічної міської комісії при міськвиконкомі під головуванням Олександра Шамоти було погоджено місце розташування пам’ятника.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Пам’ятники Симону Петлюрі є у Києві, Рівному і Вінниці. Планують спорудити його і у Полтаві, неподалік ОЦЕВУМу. Тут раніше знаходився будинок його батьків.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- Там було обійстя родини Петлюр. Тому що більшовики свого часу і радянська влада знищили все, що пов’язане з іменем Петлюри. З погляду істориків, архітекторів і митців, бо долучалися люди різних фахових професій до дискусії – то мені здається, що це місце найбільш вдале.

На найближчій сесії Полтавська міська рада має розглянути це питання. Його ініціатори сподіваються: прийме позитивне рішення.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- Наступний етап, після рішення міської ради – це створення журі і оголошення конкурсу на спорудження пам’ятнику. І тоді вже фахівці визначаться шляхом прозорого конкурсу, яким має бути пам’ятник Симону Петлюрі у Полтаві.

Олег Пустовгар вважає: цей пам'ятник повинен відрізнятися від тих, що вже є в Україні і відображають певні періоди життя Симона Петлюри.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- Пам’ятник у Полтаві – це має бути пам’ятник державнику, який би відображав усе життя і увесь шлях Симона Петлюри. Відображав його постать, як провідної особистості української революції 1917-21 років.

Стрічка новин