Дельфіни лікують атовців

Починаючи із січня нинішнього року, дельфінотерапію випробували на собі понад 700 колишніх воїнів, які повернулися із Донбасу. Детальніше про цей проєкт та як скористатися подібною можливістю – далі у сюжеті.

Ось такі компанійські реабілітологи чекають на воїнів АТО у Харкові та Одесі. Для захисників терапія безкоштовна. Атовців приймають із понеділка по четвер за наявності необхідних документів.

Роман Пацовський, координатор проєкту у Кременчуці

- Програма, на жаль, розрахована тільки на учасників війни, яка зараз триває на південному сході України. Тобто, це посвідчення має бути видано після 2013 року. Крім того, потрібна довідка від лікаря про те, що немає протипоказань проти дельфінотерапії.

Координатор проєкту у Харкові продовжує: почали працювати із захисниками ще в червні і надзвичайно задоволені результатом.

Ольга Нотик, координатор проєкту у Харкові

- Після дельфінотерапії дивися на хлопців – психологічний стан змінюється. І безсоння минає. І загальний душевний підйом. Гори готові звернути.

Тож учасникам АТО пропонують не тільки відвідати із родиною видовищну виставу за участю дельфінів, а й пройти повноцінну реабілітацію під керівництвом кваліфікованих працівників.

Роман Пацовський, координатор проєкту у Кременчуці

- За кожним учасником АТО, а група складається із чотирьох людей, закріплюється інструктор. Це, зазвичай, або лікар, або біолог. Із невеличкої команди спеціалістів на території України їх не більше 10-15 чоловік. І вибирається у залежності від діагнозу, який поставлено лікарями, обирається відповідний дельфін.

Роман Пацовський продовжує: такий метод реабілітації існує вже давно. Його вважають високоефективним.

Роман Пацовський, координатор проєкту у Кременчуці

- Вперше його почали використовувати на території колишнього Радянського Союзу на початку 80 років. Це в знаменитій козачій бухті, у закритому дельфінарії. Із 1986 року до використання даного методу активно підключилися США, і вони його довго опробували на реабілітації воїнів після війни у В’єтнамі.

Кременчуцький атовець Микола Маменко у дельфінарії вже бував. А ось таку терапію проходить вперше. 

Микола Маменко, учасник АТО, мешканець Кременчука

- Відчуття вібрації, відчуття звуків. І це поринало в якісь такі емоції, дуже приємні емоції. Було таке.

Стрічка новин