У Кременчуцькій міській ТВК хочуть поскаржитися до поліції на політичну рекламу

У Кременчуцькій міській ТВК хочуть поскаржитися до поліції на політичну рекламу

На першому засіданні Кременчуцької міської територіальної виборчої комісії її член Михайло Майборода звернув увагу на політичну рекламу, розміщену у маршрутних таксі міста. На листівках можна впізнати фірмовий стиль політичної партії «Довіра». Через це у комісії планують звертатися до правоохоронців.

Під час першого засідання Кременчуцької міської територіальної виборчої комісії її член Михайло Майборода (ВО «Батьківщина») відзначив, що в салоні окремих маршрутних таксі міста розклеєні листівки з написом «Довіра. Ми об’єднуємо найкращих». На думку члена ТВК, згідно зі статтею 51 Виборчого кодексу України, така друкована продукція є передвиборною агітацією. А відповідно до статті 57 цього ж документу, розміщення матеріалів передвиборної агітації, зокрема, у транспортних засобах громадського користування забороняється.

У зв’язку з цим члени Кременчуцької ТВК одноголосно ухвалили рішення звернутися до правоохоронних органів. Громадська мережа "ОПОРА" звернулася за коментарем до речника Головного управління Національної поліції Полтавщини Юрія Сулаєва: 

"До офіційного старту виборчої кампанії — 5 вересня 2020 року — ми не маємо юридичних підстав для притягнення розповсюджувачів такої продукції до відповідальності,— пояснює Юрій Сулаєв. — Зараз поліція може лише фіксувати подібні випадки, щоб із 5 вересня, за потреби, долучати їх до матеріалів про виявлені порушення. Нині члени ТВК, — говорить речник Головного управління Національної поліції Полтавщини, — можуть звернутися до представників політичної сили, назва якої надрукована на вищезгаданих листівках, з рекомендаціями утриматися від подібних дій". 

Органи місцевого самоврядування Кременчука, на думку Юрія Сулаєва, у свою чергу, можуть провести роз’яснювальні бесіди з перевізниками, у транспортних засобах яких помітили таку друковану продукцію.

Нагадаємо, згідно із календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК № 163 від 8 серпня 2020 року, виборчий процес на місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року. Тобто, за 50 днів до дня першого голосування, відповідно до п. 1, 5 ст. 195 Виборчого кодексу України.

Стрічка новин