Суд не розгляне позов щодо скасування заборони продажу алкоголю вночі

Позов полтавця щодо скасування заборони продажу алкоголю суд не розгляне – через неявку самого позивача. Таке рішення сьогодні ухвалив суддя Полтавського окружного адміністративного суду. Нагадаємо, підприємець Євген Дикань звернувся до суду, щоб скасувати рішення Полтавської міськради. Справу по суті не розглянули через перенесення засідань та неявку позивача. Більше – у наступному сюжеті.

На засіданні відсутній позивач Євген Дикань. Суддя Костянтин Клочко розповів: позивач та його представники не повідомили про причини неявки.

Костянтин Клочко, суддя Полтавського окружного адміністративного суду 

- Суд ставить на обговорення питання щодо можливості позову без розгляду. Яка буде думка?

Олександр Дзюбло, представник Полтавської міської ради 

- Вважаю за можливе. Неявка є повторною. Й систематичною.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя Костянтин Клочко зачитав ухвалу: 

Костянтин Клочко, суддя Полтавського окружного адміністративного суду 

- Враховуючи те, що позивач не повідомив суду причини своєї неявки, клопотань щодо розгляду справи, чи розгляду справи за його відсутності, не надсилав та увосьме не з’явився на судове засідання, суд дійшов висновку про необхідність залишити позовну заяву без розгляду на підставі пункту 4 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України.

В ухвалі вказано: позов щодо скасування рішення міськради про заборону продажу алкоголю вночі суд почав розглядати у січні. Під час суду позивач та його представник клопотали про відкладення розгляду справи та не приходили на засідання. Телефоном позивач Євген Дикань розповів про причини неявки на суд: 

Євген Дикань, позивач 

- На даний момент наш адвокат… Вона просто не змогла з’явитися на суд, у зв’язку з тим, що вона була вагітна. Зараз коронавірус, і в цей час, кажу як є, не хотіла ризикувати й ходити кудись. Вона тільки в нас народила, тому ми не з’являлися на суд, ми не підклали до кінця всі документи. Але в будь-якому випадку зараз все більш-менш налагодиться, й ми подамо обов’язково у Харків в апеляцію.

Нагадаємо, четвертого жовтня минулого року на сесії міської ради депутати ухвалили рішення про обмеження продажу алкоголю в Полтаві. З двадцять другої години до восьмої ранку в магазинах не можна продавати алкогольні та слабоалкогольні напої. В кафе та ресторанах їх пити можна, але не виносити. Євген Дикань пояснює, чому звернувся до суду щодо скасування рішення міськради: 

Євген Дикань, позивач 

- У цьому рішенні написано стосовно того, що заборонено виносити із закладів: кафе, барів, ресторанів спиртні напої, які люди купили. Я вважаю, що це обмеження незаконне. Якщо у магазинах це законно (заборонено продаж), то виносити із закладу, коли людина купила – це ми ущемляємо людину. Тому я вважаю, що це не правильно.

Іван Сватенко, заступник міського голови Полтави 

- Рішення приймалося з урахуванням позиції поліції, яка неодноразово наголошувала, що в тих містах, де продаж алкоголю у нічний час було вже заборонено, то, відповідно, рівень злочинності в тих містах знижувався, й це було відчутно в їхній роботі. Тому, відповідно, міська рада таке рішення прийняла щодо заборони продажу алкоголю у нічний.

Речник патрульної поліції області Руслан Возниця розповів: після обмеження продажу алкоголю у Полтаві зменшилися кількість викликів до поліції вночі: щодо бійок – на двадцять відсотків, через конфлікти громадян – на сімдесят відсотків. Також на тридцять відсотків зменшилась кількість викликів у нічний час стосовно домашнього насилля.

Стрічка новин