Акція по догляду за домашніми улюбленцями у Полтаві

Вигул за правилами, стерилізація, догляд, реєстрація. Власників тварин закликали бути свідомими та виконувати елементарні правила утримання домашніх тварин. Таку акцію у Полтаві впровели вперше. Організували її інспектори по контролю за благоустроєм та представники КАТП-1628.

Сьогодні інспектори з благоустрою вперше роздавали містянам в Корпусному парку гігієнічні пакети для собак. Також – Правила утримання хатніх тварин, затверджені рішенням міської ради.  

Адже, говорять, через доволі низьку свідомість українців у цій сфері на вулицях брудно, а популяції безпритульних тварин зростають. Бо інколи хворих чи набридлих котів і собак просто викидають, до того ж забувають стерилізувати.

Неля Соколова, спеціалістка інспекції по контролю за благоустроєм

- Собак вигулюють, де попало і як попало. Собаки вигулюються без намордників, без поводків, чим створюється загроза для інших громадян міста, особливо для дітей.

Окреме питання – екологічний вигул псів. На відміну від європейців, кажуть організатори, люди в Україні ще не всі навчені прибирати за хвостатими. Хоча пакетики і совочки для цього можна придбати у зоомагазинах.

Неля Соколова, спеціалістка інспекції по контролю за благоустроєм

- Екскременти господарями не прибираються. Вони не вважають за потрібне. І навіть не хочуть ні бачити нічого, ні чути. Кажуть – а чому я повинен прибирати за своїми тваринами?

Тарас Дроботенко, киянин 

- Це було новим. Цікаво, що в Полтаві така запроваджена ініціатива. В нашому комплексі прибирають, в Києві, там, де ми живем. В принципі там люди свідомі.

Через те, що полтавці не реєструють улюбленців, комунальникам складно ідентифікувати тварин, які втекли з дому або завжди були безпритульними. Пенсіонер Володимир Антонов має трьох котів та пса. Всі чотирилапі – з паспортами.

Володимир Антонов, полтавець

- Не раз бачив і за кордоном такі малюнки, дивився, як доглядають за  своїми улюбленцями люди. Думаю, для нас це якраз дуже корисна інформація.

Нагадаємо, наприкінці червня у Полтаві встановили спеціальні смітники для прибирання за собаками. Також у районі Авіамістечка відкрили майданчик для вигулу тварин, теж зі спеціальними урнами.

Та поки що цього замало, тому і люди ще не звикли ходити за псом із совочком, каже Юлія Явір.

Юлія Явір, технолог з ідентифікації та реєстрації домашніх та безпритульних тварин

- Цим займається патрульна поліція, передбачені штрафні санкції за те, що не прибирають, але ж ми можемо говорити про це, коли інфраструктура міста буде повністю належним чином оформлена, тобто, будуть майданчики для вигулу в усіх районах міста.

Подібні інформаційні акції проводитимуть щонеділі у різних парках міста. 

Стрічка новин