Дитсадку «Яблунька» передали протокол інфекційної безпеки

Протокол роботи для дошкільних навчальних закладів на період карантину отримав дитячий садочок у Розсошенцях. Дирекції передали детальне роз’яснення, як правильно працювати для безпеки вихованців та персоналу в умовах пандемії. Подробиці про це дивіться у сюжеті.

Ініціатор створення протоколу роботи в умовах пандемії – будівельник мікрорайону «Садовий», ЖК «Family Park» Сергій Іващенко. Він передав документ «Безпечна школа, безпечний садочок» та чек-лист самоперевірки інфекційної безпеки загальноосвітніх навчальних закладів дирекції садочку «Яблунька» у Розсошенцях. 

- Хочу вручити цей протокол завідуючій. Побажати вам здоров’я - саме головне.

У протоколі детально розписані заходи безпеки персоналу, показання до застосування масок. А також рекомендації щодо гігієни, прийому дітей, безпеки повітря закритих приміщень, прибирання та дезінфекції поверхонь. 

Сергій Іващенко, будівельник мікрорайону «Садовий», ЖК «Family Park»

- Не просто спеціалісти-інфекціоністи, а які сертифіковані міжнародною організацією «Здоров’я». В Україні це компанія «NEGIC». Александрін – класний спеціаліст. Приїхали до нас у гості. Ми показали їм дитячий садочок. Вони оглянули все це і зробили свої рекомендації. От сьогодні ми вручили ці рекомендації, які вони дали, щоб дитячий садочок міг працювати, коли прийде осінь, коли будуть знову і грипові захворювання. Щоб і завідуюча дитячим садочком, і весь персонал дитячого садочка, і мами з татами знали, як їм діяти, що робити для того, щоб дітки були у дитячому садку.

Працівники дитсадочку «Яблунька» розповідають, запросили експертів, аби ті роз’яснили, як конкретно працювати в умовах пандемії. Адже, рекомендації МОЗ дещо розмиті. У Полтаві та країні немає розробленого плану дій у випадку виявлення інфекційних захворювань. 

Лариса Кирячок, директорка КЗ «Розсошенський ЗДО «Яблунька»

- Ми як директора дошкільних закладів були стурбовані, як нам розпочати прийом дітей після такого тривалого періоду карантину, як правильно його розпочати, щоб убезпечити у першу чергу дітей від вірусної інфекції. А також і своїх працівників. Тому необхідність цього протоколу була дуже важлива. Експерти, які надавали нам допомогу у складанні цього протоколу, надали її на високому рівні.

Усього у садочку – 240 вихованців. Зараз заклад відвідує 70. Проте, відкриті всі 6 груп, аби дітки не тіснились. 

Ольга Сердюк, мама 4-річної доньки

- Мені потрібно на роботу. Я працюю. Чоловік працює, то прийшлося віддавати у садочок. Це добре, що на період карантину працює садочок. Тому що бабусь, дідусів немає, куди віддати нема. На 100% впевнена, що все буде добре, тому що до діток дуже гарне відношення. Їх перевіряють, міряють температуру, для них все. Що може бути не так.

Марина Мондич, мама 4-річного сина 

- Хвилювання не було. У нас є всі засоби дезінфекції, всі засоби безпеки. Все у порядку. Я бачила ці умови. Діти дуже багато часу проводять на свіжому повітрі. Це імунітет. Це здоров’я.

За словами Сергія Іващенка, такий протокол хоче передати всім садочкам Полтави. Він звернувся до заступника міського голови з відповідним проханням. Документ розгляне міська комісія ТЕБ та НС. Далі питання винесуть на профільну депутатську комісію. Остаточно рекомендації можуть затвердити на сесії міської ради. 

Стрічка новин