Переваги СЕС для домогосподарств

Переваги СЕС для домогосподарств

Щороку попит на СЕС (сонячні електростанції) домогосподарств набирає стрімких обертів. Якщо у 2015 р. лише близько 200 родин в країні використовували сонячні панелі, то вже за 5 років на кінець II кварталу 2020 р. – майже 26 тис. сімей. 

Обсяг коштів, вкладених родинами у СЕС, вже перевищує 500 млн євро. У ТОП-3 області, де найбільше родин встановили СЕС, увійшли Дніпропетровська (понад 3400), Тернопільська (більше 2200) та Київська (близько 2000).

Як зауважив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, така популярність СЕС серед домогосподарств пояснюється бажаними можливостями:

• заощаджувати на рахунках за електроенергію;

• бути автономними та не залежати від енергопостачальника (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій).

"Окрім цього, СЕСд – це додатковий стимул для сімей змінювати поведінку на енергоощадну: аналізувати енергоспоживання, користуватися енергоефективною електротехнікою та підвищувати енергоефективність будинку", - підкреслив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко. 

З точки зору енергосистеми важливим є той факт, що СЕСд - це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці її виробництва, що дозволяє зменшувати втрати в мережах.

Тож, для усіх, хто цікавиться або планує встановити СЕС, Агентство рекомендує ознайомитися із брошурою та дізнатися про:

- варіанти використання СЕС у залежності від потреби домогосподарства; 

- процедуру встановлення СЕС;

- орієнтовні розрахунки витрат та очікувані вигоди. 

"Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини" - брошура, підготовлена Держенергоефективності за підтримки ЄС у рамках інформаційної кампанії для домогосподарств, які бажають стати енергонезалежними.

Читайте та діліться брошурою із близькими, друзями, знайомими: http://saee.gov.ua/sites/default/files/Solar_energy_for_house_ua.pdf!

Стрічка новин