В Полтаві пройшов фестиваль культур до Дня корінних народів світу

Вірмени, азербайджанці, чеченці, грузини, українці – в одній країні, на одній сцені. У Полтаві провели фестиваль культур, присвячений Міжнародному Дню корінних народів світу, який відзначають в серпні. Організаторки – представниці жіночої громадської організації «Суфія», що діє при Полтавській міській мечеті.

Одна країна – різні народи. У нашій державі корінними народами вважають українців, кримських татар та греків Приазов'я. Та представників інших національностей в Україні значно більше, і Полтавщина – не вийняток.

Назеле, представниця азербайджанської громади Полтавщини

- Я тут народилася, у мене азербайджанська сім’я, тато та мама азербайджанці. Але я з самого початку тут проживаю, закінчила школу, університет. І, можна сказати, моя Батьківщина – це Україна.

У Полтаві постійно проживає близько 15-ти родин чеченців. Родина Баккаєвих двічі на рік їздить на батьківщину, до Чеченської республіки Ічкерія. 

Беслан Баккаєв, представник Духовного управління мусульман України

- Ми вже проводили День чеченської культури в Полтавській області. Прагнемо показувати свою культуру, побут, звичаї, традиції.

Про деякі такі традиції розповіла Аміна Баккаєва. До слова, дівчина змалечку відома на Полтавщині своїми перемогами у тхеквондо. А на святі – танцюватиме чеченську лезгінку.

Аміна Баккаєва, представниця чеченської громади Полтавщини

- Це – повага до батьків та інших людей страшого віку. Коли заходить людина старшого віку, зазвичай всі встають. Є така традиція. Також весілля. Є відмінності. Наприклад, наречена все весілля стоїть. Зі сторони нареченої тільки її подруга. А від нареченого – всі його родичі.

Відзначити свято різних культур задля єднання, спілкування, взаємозбагачення – ідея Полтавської організації жінок-мусульманок «Суфія».

Каріна Баккаєва, голова жіночої ГО «Суфія»

- Тут нині представники різних діаспор, різних національностей. Це – азербайджанська, грузинська, чеченська, представники єврейської громади.

Жіноче об'єднання діє при Полтавському релігійно-культурному центрі та замається благодійністю, виховними дитячими заходами, просвітницькою роботою щодо мусульманської віри. Сам релігійний центр, або мечеть, діє у Полтаві близько двох десятків років. 

Стрічка новин