У Полтаві сьогодні відкрили перший скейт-парк

Діти та підлітки протестували скейт-парк ще до його офіційного відкриття. Серед них – 13-річний Святослав Сіркович. Тут з друзями на самокатах з дев’ятої. 

Святослав Сіркович, власник самокату  

- Класно вибрали місце побудування. Він з’єднує 3 райони: Сади-1, Сади-2 і Алмазний. Для початку це дуже класно. Але також я надіюсь, що буде більше скейт-парків, можливо, цей розширять. Але взагалі нарешті його побудували, і ми всі дуже раді. До цього нам треба було кататись у якихось незрозумілих місцях. На магазині.

Випробовує новий скейт-парк роллерка Віра. Займається професійно. Раніше тренуватись доводилось їздити до Харкова.

Віра Столяренко, роллерка

- Кататися на рампах. Не було тут рамп. Як тут можна було тренуватися. Я дуже щаслива, що тут відкрилася рампа. Займаюсь роликами 3 роки, з 6 років. Медалі – це 2 роки я була чемпіонкою Полтави з роликів і 2 у Харкові – зі спід-кросу.

Ініціатор створення скейт-парку у Полтаві – Євгеній Марченко. Він подав проєкт на «Бюджет участі» та переміг. Говорить, охочих кататись у Полтаві багато. Коли скейт-парку не було, підлітки збирались біля обласної бібліотеки та театру Гоголя. 

Євгеній Марченко, автор проєкту 

- На щастя, людей, які зараз катаються на всіх цих екстремальних штуках, стає все більше і більше. І першу чергу, це самокати. Бо раніше це були беймікси, скейти, зараз дуже багато дітей на самокатах. Всі ми бачили, скільки їх було біля бібліотеки. Тому цей скейт-парк ясно, що дуже потрібен нашій Полтаві.

Офіційно відкрили скейт-парк у Полтаві зранку 12 серпня. Відвідувачів привітали представники міської влади. Приємно здивовані тим, що зібралось стільки охочих покататись. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- «Бюджет участі» працює, ініціативи працюють. Більше того, я вдячний за цю ініціативу, тому що вона показує, що місту потрібні не один такий майданчик, декілька, і я впевнений у тому, що на наступний рік ми закладемо мінімум 2 таких майданчики для реалізації, для того, щоб у різних районах міста діти могли займатися скейтбордингом, кататися на самокатах, на бейміксах. Все це дає можливість прибрати дітей з вулиці.

Ігор Федій, перший заступник міського голови Полтави 

- Партиципаторне бюджетування само по собі несе дуже позитивну ідею. Громадяни розуміють, що вони є господарниками і від їх рішення залежить життя міста. Сподіваюсь, що всі ініціативи, які були подані, вони будуть реалізовані, і кожен громадянин буде, по-перше, розуміти, що він є власником цього. По-друге, розуміти, що він нього залежить прийняття рішень на рівні міської ради.

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови Полтави

- Гарний приклад спільної роботи громади і влади – це «Бюджет участі». Я всіх закликала до того, щоб наші мешканці, громадяни активно брали участь в таких проєктах. Я думаю, що тут ще треба буде попрацювати потім з благоустроєм. У будь-якому випадку діти уже катаються.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради 

- Треба Полтаву вести до столиці України по цим скейтпаркам, бейміксам. Думаю, що ми будемо одні із перших на цих змаганнях. Потенціал є, є молодь, яка хоче цим займатись, але у них не було місця, де цим зайтися. Це перший скейт-парк тут на «Алмазному». Я думаю, що наступного року їх буде набагато більше.Таким чином ми пропагуємо і здоровий спосіб життя.

Обладнання скейт-парку призначено для їзди на трюкових: скейтбордах, роликах, самокатах та велосипедах типу BMX.

Стрічка новин