12 серпня - 34 роки з часу заснування Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

12 серпня - 34 роки з часу заснування Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

12 серпня 1986 року за дорученням Ради Міністрів України ухвалили постанову "Про створення Музею гончарства", першого й єдиного в країні. Через три роки прийняли рішення про формування на його базі Державного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Ініціатором створення музею й першим директором став доктор історичних наук – Олесь Пошивайло. 

Тривалий час Музей-заповідник мав лише дві кімнати в Опішнянському заводі "Художній керамік". 1992 року для нього було викуплено більшу частину великого, але занедбаного будинку-гуртожитку. Початківці – співробітники – музею провели титанічну роботу з відбудови приміщення, збору експонатів і формування першої музейної експозиції. 2001 року за указом Президента України Леоніда Кучми Державний музей-заповідник українського гончарства отримав статус "Національного".

За 34 роки своєї діяльності Музей перетворився на найпотужніший в Україні комплекс українського гончарства, який складається з шести окремих музеїв. Він став домівкою для 60 000 унікальних експонатів, а територія розширилася до 17 га.

Тут є чим захоплюватися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай і запашна кава; тепла й затишна атмосфера.

Варто пишатися видавничою й науковою діяльністю Музею. Наукові бестселери на теми керамології, гончарства й кераміки користуються неабияким авторитетом серед ученої еліти як в Україні, так і за кордоном.  Окрему частину своєї діяльності Музей гончарства присвячує організації мистецьких форумів і фестивалів, які збирають найкращих мистців усього світу, а стати учасником хоча б одного з них – серед художників вважається престижно.

Нині Музей гончарства – це живий сучасний динамічний організм, який постійно змінюється, доповнюється й удосконалюється. Уже кілька років поспіль він очолює топ найбільш відвідуваних, авторитетних, креативних, унікальних і кращих музеїв Центральної та Східної Європи.

Стрічка новин