У лісових масивах Полтавського району обстежують насадження

У лісових масивах Полтавського району обстежують насадження

Останнім часом у районі стали помітні всихання дерев у сосновому лісі, що викликало занепокоєння у працівників лісового господарства.

У лісових масивах Полтавського району Державного підприємства "Полтавське лісове господарство" обстежують насадження на предмет виявлення стовбурових шкідників. Стовбури дерев перевірили на наявність верхівкового короїда. За результатами обстеження фахівці зроблять висновки та приймуть рішення щодо боротьби зі шкідниками.

У Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства зазначають, верхівковий короїд – це невелика родина ряду твердокрилих, яка налічує понад 3000 видів, широко розповсюджених в лісовій зоні Рослиноїдні, більшість видів пов'язані з деревами. Живуть під корою, рідше в деревині стовбурів, гілок чи коренів. Прокладають складні ходи, доволі постійної форми для кожного виду. Молоді жуки виходять назовні, прогризаючи в корі отвори. 

Зазвичай вражають хворі та послаблені дерева. Проте через різкі зміни клімату, значно зросла популяція короїдів, які стали вражати й здорові дерева. До того ж цей жук пошкоджує не лише кору, а й притягує грибок. Деревина синіє і втрачає свою вартість. Уражені короїдами соснові ділянки видно неозброєним оком. Хвоя на деревах починає жовтіти й згодом стає бурого кольору, починаючи з верхівки до кінцівки скелетних гілок.

Проблема всихання соснових насаджень, пошкоджених короїдом, досить поширена не лише в Україні, а й у Європі.

Стрічка новин