В одному з приватних секторів лишаються 64 собаки

Понад шістдесят собак лишаються на подвір'ї приватного сектору на Небесній Сотні, 60 у Полтаві. Новий власник будинку та волонтери домовилися, що тварин не вивезуть, доки їм не знайдуть нових господарів та місця для перетримки. За словами зоозахисниці Людмили Хоменко, нині немає іншої земельної ділянки для перетримки собак з цього подвір'я. Подробиці дивіться далі.

Такий вигляд тиждень тому мало подвір’я по вулиці Небесної Сотні, 60. Тоді найняті робітники знесли огорожу. Нині тут паркан повністю прибрали та вивезли сміття, каже колишня власниця земельної ділянки Олена Шевченко. У приватному секторі досі перебувають 64 собаки, й коли їх вивезуть – невідомо, розповіла Олена Шевченко. 

Олена Шевченко, волонтерка 

- Шукаємо земельну ділянку, куди перевезти, й намагаємось роздати собак, але кому вони потрібні. З Шевчиком Олександром ми вирішили зробити мирову угоду: поки не виїдем – він не знайде місце, то він нас не буде нікуди виганяти.

Олександр Шевчик, власник земельної ділянки 

- З колишньою власницею домоволодіння ми досягли згоди про те, що певний час – орієнтовно один місяць, можливо, два, будемо намагатися активно через волонтерів пропіарити тих собак для того, щоб максимальну кількість собак пристроїти у гарні руки. А також паралельно ми маємо надію, що нам допоможе все ж таки міська влада. Оскільки безпритульні тварини – це є компетенція органів місцевого самоврядування. Для того, що, можливо, або збільшити потужності КАТП-1628, щоб пристроїти решту собак, які зможуть знайти нових власників.

Юлія Явір, представниця КАТП-1628 

- Ми займаємось лише виловом безпритульних тварин на стерилізацію, вакцінацію або лікуванням. Забрати даних тварин, які знаходяться на Небесній Сотні, 60, повноважень у нас нема. Муніципального притулку в місті Полтава у нас немає. Є тимчасовий пункт перетримки безпритульних тварин, де знаходяться тварини після стерилізації на карантині або ті тварини, які потребують постійного догляду людей. Але перебування тварин – до 12 діб. Після 12 діб, якщо вони не прилаштовуються, ми їх випускаємо на попереднє місце перебування.

Представниця комунального підприємства Юлія Явір говорить: собаки, яких утримують на Небесній Сотні, 60, не є безпритульними. 

Юлія Явір, представниця КАТП-1628

- Це приватна перетримка. Тобто, власниця повинна сама вирішувати дану проблему з допомогою волонтерів. І ми також будемо допомагати, чим зможемо. За нашими даними, всі тварини стерилізовані.

Людмила Хоменко, зоозахисниця 

- Тварини безпородні й не мають ніякої матеріальної цінності, тому вони не так важливі й не так багато охочих рук, які їх хочуть забрати. Так як ці всі собаки викинуті – це не був якийсь розплідник, це наслідок того, що тварини непотрібні. Й така проблема виникла, і вона є в усіх містах України – це говорить про те, що потрібні зміни на державному рівні, на регулюванні законодавства. А сама відповідальність власника, реєстрація, чіпування своєї тварини.

До нашої знімальної групи вийшла Олена Зуєва. Жінка проживає напроти колишнього будинку волонтерки Олени Шевченко.

Олена Зуєва, сусідка 

- Вона дуже давно їх тут тримає. Буває таке, що по два дня не їздила, по три дня, і вони починають вити. Потім, вона не прибирала за собаками. Запах жахливий. Навіть ось як прибирав власник новий, то воняло так, ніби риба якась тухла – жахливі запахи.

Людмила Хоменко, зоозахисниця 

- Був варіант придбання діляники, але вона коштувала близько двох тисяч доларів, й звичайно, що таких коштів немає. Звернення до міста ніяких результаів не дали, тому що ніяких ділянок в межах міста не виділилося на цих тварин. Й ситуація тупівкова: бо тварини є, а куди їх діти – невідомо.

Нагадаємо, по вулиці Небеснії Сотні, 60 десять років утримують безпритульних собак. Про це розповіла волонтерка Олена Шевченко. Жінка була власницею земельної ділянки. Але через борги за кредит ділянку виставили на аукціон. У березні цього року її придбав Олександр Шевчик. За його словами, із травня він домовлявся з Оленою Шевченко про вивіз собак. Але тварини так і не були вивезені. Третього серпня Олександр Шевчик найняв робітників, які демонтувати огорожу подвір'я.

Стрічка новин