Мешканці Гадяча занепокоєні нічними перегонами мотоциклістів

Чимало містян скаржаться на них. Непокоїть їх і дотримання правил дорожнього руху власниками двоколісного транспорту. Місцева поліція відреагувала на це. Як? З’ясовував Анатолій Васевич.

Любов Шкрьоба, мешканка Гадяча

- Просто дістало. Така безвідповідальність. Із кожним днем їх ставало все більше і більше. Першого дня, коли я виїхала на вечірню прогулянку, їх було двоє. Вони ганяли, ганяли, ганяли. Потім другого дня їх вже стало четверо. І знову ж, чим швидше, чим гучніше – тим круче для них.

Любов Шкрьоба обурюється. Каже: щодня мотоциклістів на вулицях їхнього міста ставало все більше. І почували вони себе розкутіше. Тож місцеві мешканці стали активно обговорювати цю ситуацію.

Олена Будник, депутатка Гадяцької міської ради

- Наказувати, притягати до відповідальності, вимагати, пояснювати, примушувати трохи звертати увагу на те, що діється і як люди реагують. Багато людей мають діток, які живуть у багато поверхівках. І дітки не можуть заснути. Це теж дуже болюче.

До речі, Олена Будник стверджує: безлад на дорогах влаштовує, передусім, молодь задля самоствердження. А от ті ж самі байкери, переконана жінка, ведуть себе доволі чемно.

Олена Будник, депутатка Гадяцької міської ради

- Байкери – більш поважні люди. А ті, що літають на мотоциклах, вони більш поважні люди – врівноважені. І байк для них, як дитина. Вони їздять, бережуть його. А ті, котрі літають на мотоциклах, більше всього – це молодь, яка, простими словами, хоче випендриться.

На скарги громадян поліція Гадяча діяла досить оперативно. 

Петро Токар, начальник Гадяцького відділу поліції

- Ми запровадили окремий патруль за рахунок особистого часу, без ніяк доплат. Просто для того, щоб дійсно навести порядок у місті. Цей патруль займається виключно у місті Гадячі. Він не реагує на інші повідомлення. Він виключно займається проблемою мотоциклів.

Місцеві мешканці кажуть: зрушення на краще з'явилися майже одразу.

Любов Шкрьоба, мешканка Гадяча

- Наступного дня я пройшлася містом. То я бачили кожні три хвилини патруль поліції. Усі вони із маячком їздили. Навіть бачила, як вони зупиняли оцих байкерів.

А ще поліція створила сторінку у Телеграмі. Тож відтепер будь-які порушення, допущені мотициклістами, можна зняти на телефон і надіслати правоохоронцям. Вони, у свою чергу, обіцяють вжити миттєвих заходів.

Петро Токар, начальник Гадяцького відділу поліції

- У подальшому, опитавши ту особу, яка надіслала нам фото, вона автоматично буде свідком правопорушення. На підставі зібраних матеріалів. Ми чи власників, чи кермувальників двоколісного мототранспорту будемо притягувати до адміністративної відповідальності саме за ці порушення. Якщо виявиться, що транспортний засіб не зареєстрований на території України –він буде вилучений у встановленому законом порядку.

Начальник Гадяцького відділу поліції не рекомендує своїм підлеглим переслідувати мотоциклістів, щоб не провокувати аварійності на дорозі. Зараз, каже Петро Токар, є сучасні дієві методи.

Петро Токар, начальник Гадяцького відділу поліції

- Ми здійснюємо початкове переслідування. А якщо бачимо, що правопорушник не намірений зупинятися, і взагалі своїми манерами відразу створює загрозу іншим учасникам руху, звичайно, ми відмовляємося від подальшого переслідування. Але такі факти реєструємо у системі Єдиного обліку, щоб надалі мати можливість притягнути цю особу до відповідальності.

Також від громадськості на сайт Гадяцької міської ради Олена Будник подала петицію щодо заборони використання вночі занадто гучного транспорту в центрі міста, парковій зоні та спальних районах. Вона пропонує встановити «лежачі поліцейські» для обмеження швидкості на центральних та об'їзних вулицях міста, де найчастіше влаштовують так звані перегони.

Олена Будник, депутатка Гадяцької міської ради

- Хотілося б, щоб вона набрала 200 голосів. Петиція має бути розглянута на засіданні виконкому міської ради. І, звичайно, якщо якісь фінансові труднощі будуть із встановленням знаків, виділяться і додаткові кошти.

Любов Шкрьоба, мешканка Гадяча

- Поліція робить свою роботу. Ми, як громада міста, теж робитимемо свою роботу.

Петро Токар, начальник Гадяцького відділу поліції

- Спільними зусиллями ми, звичайно, досягнемо якихось змін.

Стрічка новин