У Кобеляках люди скаржаться на утримання верблюда в еко-парку

«Живий скелет». У Кобеляках люди скаржаться на утримання верблюда в еко-парку. Активісти кажуть, їхній терпець увірвався, адже з тварин, що живуть в «Еко-парк Кобеляки», просто знущаються. Невже верблюда й справді не годують, або ж що стало причиною такої його худорлявості, дізналась Юлія Хаврель.

Вже кілька днів зоозахисники борються за життя верблюда Боні, адже вони впевнені – над твариною в Кобеляцькому екопарку знущаються і не забезпечують їй належний догляд.

Артур Ковач, активіст

- Стан його страшний. Можна навіть сказати, що він «доходить». В мене враження таке, що тварина помирає, це особисто моя думка.

Почала бити на сполох Анна Білаш. Жінка розповідає, коли побачила селфі друзів з цим верблюдом, не повірила власним очам.

Анна Білаш, зоозахисниця

- Люди добрі, є багато людей, котрі готові йому надати допомогу. Ми не багато хочемо, лише щоб пустили туди ветеринара, який по закону має бути там. В такому закладі має бути ветеринар на штатській основі, котрий має щоранку оглядати цих тварин. Тим паче, що це дика тварина. Там немає умов для неї. Загін і все.

Верблюд Боня – доволі молодий, йому лише 2 роки. В Кобеляцькому екопарку він проживає останні два місяці. Доглядає його Сергій Мошенець. Чоловік розповідає, годують його згідно з раціоном, зранку та ввечері. В меню входять пшениця, овес, ячмінь, трава з сіном тощо.

Сергій Мошенець, доглядає за верблюдом

- Неприємно, звісно, ото, що люди кажуть. Полиняв і ніби-то він стройніший став, раніше просто в нього шуба була. А зараз вилиняв і здається, що він худіший став, але це тільки так здається. Я біля нього і бачу, що він набирає вагу.

Директор екопарку Владислав Виноградов говорить: верблюд Боня до екопарку вже потрапив худорлявим та слабким. Сюди його привезли з Харківського зоопарку, де зараз триває реконструкція.

Владислав Виноградов, директор Кобеляцького екопарку

- Верблюд йде на поправку, він був хужий. Він у нас на перетримці по договору із Харківським зоопарком. Якщо вони побажають залишити його в нас, то будемо й надалі турбуватись про нього, якщо ж ні, то така справа. Через верблюда люди привозили діток, всі задоволені. Ну, ви розумієте, коли сміх дітей - це дуже добре.

Згідно з ветеринарною довідкою, котру при передачі тварини надав Харківський зоопарк, верблюд має ряд захворювань: анорексію, недорозвиток передшлунків тощо. За словами Кобеляцького міського голови, згідно з договором утримання тварини, Кобеляцький екопарк повинен годувати Боню, лікування ж до переліку зобов'язань не входить.

Олександр Копилець, Кобеляцький міський голова

- Тварина годується, лікування ж покладено на Харківський зоопарк. Раз у місяць людина приїжджа, дивиться.

Зоозахисники домоглися, щоб дана ситуація була введена в журнал єдиного обліку Кобеляцького відділу поліції.

Юрій Стаценко, заступник начальника Кобеляцького відділу поліції

- На даний час проводиться ретельна перевірка, після надання ветеринаром акту про стан тварин буде прийнято відповідне рішення. В разі доведення факту про жорстоке поводження з тваринами буде відкрито кримінальне провадження за статей 299 ККУ.

Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років.

Стрічка новин