Перші велопереїзди у Полтаві з’явились на вулиці Огнівській

Там велосипедисти уже можуть користуватись розміткою. Сьогодні продовжили наносити маркування. Тепер – поблизу Дендропарку. Подробиці дізнавались наші кореспонденти.

«Велопереїзд» – це не офіційний термін, а лише народна назва місця перетину велосипедної доріжки з проїжджою частиною. Має вигляд суцільної червоної смуги, по обидва боки якої – білі квадрати. Таке маркування наносять на вулиці Яківчанській поблизу Дендропарку. До речі, тут понад 10 років тому з’явилась перша у місті велодоріжка. За словами радника міського голови з питань інфраструктури Романа Широких, розмітка – не новинка. Це звична справа для розвинених міст. 

Роман Широких, радник міського голови з питань велосипедної інфраструктури

- Взагалі велопереїздами оснащуються ті ділянки, де велосипедну смугу перетинає дорога перпендикулярно, або є виїзд, або на велосипедну смугу можуть виїжджати автомобілісти.

За правилами дорожнього руху, у межах перехрестя велосипедисти мають пріоритет, їх треба пропускати. Якщо велодоріжка перетинає дорогу поза межами перехрестя, велосипедист пріоритету не має і повинен дати дорогу автомобілю. 

Євген Асауленко, учасник робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Полтаві

- Є випадки, коли це маркування дає перевагу велосипедисту у русі, а є випадки, коли не дає перевагу у русі, але дозволяє не спішуватися. Якщо, наприклад, велопішохідна зона перетинає проїжджу частину. Відносно новий тип розмітки для Полтави. Звичайно, до нього треба трохи звикнути як велосипедистам, а ще більшою мірою – автомобілістам.

До кінця року планують зробити розмітку на вул. Нікітченка, Героїв АТО, Соборності та частково на вул. 23 Вересня, ділиться Роман Широких. 

Роман Широких, радник міського голови з питань велосипедної інфраструктури

- На черзі Героїв АТО, 23 вересня, вулиця Нікітченка. Вулиця Героїв Сталінграда на черзі по розробці ОДР. По вулиці Соборності оголошено тендер на ремонт тротуарної частини від Соборності, 37 до 146, у рамках якої закладено облаштування велосипедної інфраструктури. А саме – велопішохідної частини.

Стрічка новин