Худнути онлайн – корисно для фігури чи небезпечно для здоров'я?

Останнім часом в інтернеті набувають популярності так звані марафони схуднення. За короткий період часу бажаючим зменшити вагу пропонують дотримуватись часто жорстких рекомендацій щодо харчування та чітко спланованого меню. Наскільки корисні для людського організму такі «марафони» та чи дають вони результати, розбиралась Лариса Шило.

Хештег «схуднути швидко», хештег «марафон схуднення», хештег «правильне харчування». Пропозицій схуднути швидко за помірну ціну у всесвітній мережі чимало. Причому неважливо, у якій країні чи місті ти знаходишся. Щоправда, й учасник часто не знає тренера чи дієтолога особисто. В основному віртуальні марафони тривають близько трьох тижнів – коли люди харчуються за запропонованим меню, не вживають солодкого та смаженого, інколи – виконують фізичні вправи. По закінченню учасники часто діляться результатами. 

Одна з таких дівчат – Юлія Хаврель. За 3 тижні схудла на 2 кілограми. 

Юлія Хаврель, пройшла марафон для схуднення 

- Ви їсте весь день. Я спочатку казала, що я їм більше, ніж я їла до цього. В твій раціон входить все: білки, жири, вуглеводи. Тобто, ти наповнюєш повністю свій організм. І в тебе не дуже великі перерви між прийомами їжі.

Катерина Бондарева – професійна спортсменка, яка набирає невеликі групи бажаючих схуднути, аби кожного «вести» особисто, контролювати та слідкувати за здоров'ям учасника. 

Говорить – короткотривалі марафони покликані лише навчити людину правильно харчуватись. 

Катерина Бондарева, спортивна тренерка

- В середньому це 21 день. Це аби лише «запустити» процес. Головне, різко не знижувати вагу. Тому марафон триває 21 день в середньому, аби показати людині, як це працює.

Тренерка радить поєднувати правильне харчування з фізичними вправами. І ні в якому разі не голодувати.

Катерина Бондарева, спортивна тренерка

- Зараз в мене тренується одна дівчина. Вона прийшла повністю без м'язів. Це ж голодування і, відповідно, – організм у стресовому стані. Він «з'їдає» власні м'язи.

А от власниця салону краси Вікторія Трохименко спробувала кілька онлайн марафонів для схуднення й виокремила плюси та мінуси. 

Брала участь саме в тих, де кілька тисяч учасників. 

Вікторія Трохименко, проходила марафони для схуднення

- Там багато людей, в яких така сама проблема, як і у тебе, а головне – одна ціль. І тому тобі трохи легше переносити процес схуднення. В марафоні також є позитивна особливість – це досить бюджетно. І також ти досить швидко втрачаєш вагу.

Та от вага часто повертається назад. Адже інколи харчові обмеження дуже жорсткі, а це – стрес для організму.

Вікторія Трохименко, проходила марафони для схуднення

- Коли я на марафоні – я дотримуюсь рекомендацій, я худну. Завершується марафон, якщо я в наступний не йду, в мене немає «гальмівного шляху». Я потім за 2-3 тижні «наїдаю» те, що я скинула за місяць.

Лікарка-дієтолог Юлія Пахуща впевнена: небезпека марафонів – відстуність індивідуального підходу, а розробляти харчові рекомендації, не знаючи людину особисто, без обстеження організму – неефективно та небезпечно. Адже у людей – різна вага, спосіб життя, стан здоров'я.

Юлія Пахуща, лікарка-дієтолог

- Хтось, можливо, прийшов із хронічним гастритом, з підвищеною кислотністю, а хтось із зниженою. Хтось навіть не знає, що у нього камені у жовчному міхурі. У когось камені у нирках. Хтось прийшов із виразкою.

Також лікар не радить практикувати різкі обмеження у їжі. Адже це може призвести до гормональних збоїв. А також – дбати про збалансоване харчування – із білками, жирами, клітковиною, складними вуглеводами. Й худнути поволі – по 500 грамів в тиждень. Тоді не буде зривів. 

Юлія Пахуща, лікарка-дієтолог

- Найголовніше правило – це снідати, попри все. Друге правило – це сон. У 22.00-22.30  ми повинні бути у ліжку. Не потрібно вживати рідку їжу – тільки воду.

Дієтолог радить не вечеряти після 20-ої години та пити воду у розрахунку 30 мілілітрів на 1 кілограм вашого тіла.

Стрічка новин