У Полтаві вшанували пам'ять загиблих українських військових

У Полтаві організували панахиду, щоб вшанувати пам'ять восьми українських військових, які загинули у липні цього року. Панахида відбулася у Свято-Успенському соборі. На заході після молитви розповідали біографію військових та обставини загибелі. Цього року в Полтаві – це третя поминальна панахида, на якій вшановують українських військовослужбовців, які загинули у зоні операції об'єднаних сил на Донбасі.

До Свято-Успенського собору прийшла полтавка Олена Гальченко. Жінка розповідає: хоче вшанувати пам’ять українських військовослужбовців, які загинули минулого місяця. 

Олена Гальченко, учасниця поминальної панахиди  

- Особливо боляче те, що як загинули трагічно наші військові – Журавель саме. Убивають наших людей російсько-терористичні війська знущаються. І наша влада мовчить. Це ганебно. Кожного дня стріляють, яке це перемир’я?

Також на панахиді – Олександр Товпига. До Полтави чоловік переїхав із Донецька. У 2014-му Олександр був добровольцем батальйону «Дніпро». Чоловік говорить, чому прийшов на панахиду:

Олександр Товпига, учасник поминальної панахиди  

- Це пам’ять, по-перше, як кажуть, душі живуть, поки ми пам’ятаємо наших загиблих. Тут мирне життя завдяки тому, що хлопці боронять нашу державу й гинуть, отримують поранення, лікуються й потім знову повертаються на фронт.

Представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар каже: на панахиді поминали вісьмох українських військових, які загинули у липні цього року. Це – Олег Шило, Тарас Матвіїв, Євген Чумаченко, Дмитро Красногрудь, Микола Ілін, Ярослав Журавель, Василь Кравченко та Артем Козій. 

Олег Пустовгар, представник Українського інституту національної пам’яті

- Наймолодшому герою було лише 18 років. Ці полеглі герої – це захисники України, і ця війна – це, передусім, війна за незалежність України. Вшановуємо бойові втрати українського війська, Національної гвардії, й таким чином ми і вшановуємо полеглих героїв, і нагадуємо суспільству, що війна триває.

Панахиду за загиблими військовими відслужив Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Захищати свою Батьківщину і свій народ – це є теж подвиг, й ми маємо шанувати наших захисників. Війна на Донбасі виникла, тому що сусідня імперія – Російська Федерація, не визнає нашу державність, не визнає те, що ми є окремий народ: з іншою мовою, з іншим мисленням, іншим менталітетом, іншими цінностями. І зло неможливо зупинити, яке прийшло до тебе з війною, зі зброєю, з кров’ю, з вбивством. Неможливо зупинити іншим способом, як зброєю і захистом.

Панахиду організували спільно Український інститут національної пам’яті, Полтавська єпархія православної церкви України та обласний відділ Міністерства у справах ветеранів. Про це розповів представник інституту національної пам’яті Олег Пустовгар. У цьому році така панахида в Полтаві відбулася втретє.

Стрічка новин