Велопробіг «Шляхами шведсько-української армії»

Учасники громадської організації «ВелоПолтава» продовжують поєднувати спортивні пробіги із екскурсіями на історичну тематику. Цього разу від Соборного майдану стартував дводенний веломарафон «Шляхами шведсько-української армії 1709 року». Сьогодні учасники, любителі покатеньок та велопрофесіонали, відправились велосипедами до Диканьки, дорогою вивчаючи історію області.

Це – перша частина історико-пізнавального маршруту, розробленого Юрієм Репало разом з однодумцями. Від Соборого майдану велосипедисти прямують до Поля Полтавської битви. Потім – Жуки, Великі Будища, ночівля у наметах на березі ріки Ворскли. Другої доби  заплановано подолати ще 40 кілометрів: Писарівщина – Михайлівка – Гавронці – Сем’янівка – Полтава. 

Юрій Юрковський, учасник велопробігу

- На таку поїздку я наважуюсь завжди. Мені це дуже приємно. З «вєлика» не встаю фактично. Добре, що такі заходи є.

На маршруті вивчатимуть місця, де зупинялись війська Івана Мазепи та шведська армія короля Карла ХII, відбувались ключові події Великої Північної війни. Екскурсовод обіцяє розповісти про  маловідомі сторінки історії українсько-шведських стосунків.

Наприклад – у Великих Будищах знаходилась штаб-квартира монарха Швеції. У Диканьці – місце урочистої аудієнції кошового отамана Запорізької Січі Гордієнка у гетьмана Мазепи.

Юрій Репало, представник ГО «ВелоПолтава»

- Зараз відкриті нові джерела інформації, перекладено багато щоденників шведських вояків, так що є звідки дізнатись нових і нових деталей.

Учасники споряджені наметами, спальниками, карематами, аптечкою. Серед них як бувалі велоспортсмени, так і початківці.

Віталіна Пальчик, учасниця велопробігу

- Дуже цікава історія Полтавщини, і ще й в зв’язку з карантином я дуже зацікавлена.

Ярослав Джежелій, учасник велопробігу

- Я думаю, взагалі це дуже круто. Це одночасно пізнавальна частина, можна ознайомитись з історичними різними відомостями, фактами. І також – весело провести у спортивному колі цей час.

За два тижні організатори планують ще один тематичний велопохід. Цього разу – до Гадячу.

Стрічка новин