Вуличний стріт-арт із національним колоритом у Гадячі

Стріт-арт у Гадячі. Там студенти розмалювали бетонну огорожу червоними маками. Місцевим мешканцям їхня робота подобається. Тож вуличні художники планують і надалі радувати їх своєю творчістю. Якою саме – дізнавався Анатолій Васевич.

Двоє студентів – Анна Бережна та Віталій Ковальов – взялися розмалювати паркан у Гадячі. Сіру бетонну огорожу прикрасили червоними маками. Таким чином стріт-арт з’явився на вулиці Кідратенка.

Віталій Ковальов, студент

- Шукали, можливо, якусь абстракцію, або ще щось. Але закінчили на тому, що обираємо українські мотиви. Взяли за основу українську міфологію. І там якраз основне місце посідають маки.

Малюнок обирали, спираючись на український фольклор, в якому особливе місце відводиться саме макам. Студенти малюють по кілька годин на день, матеріали придбали за власний кошт. Кажуть: витратили близько 1300 грн.

Віталій Ковальов, студент

- Це спеціальна фарба. Вона прогумована, тобто, вона триматиметься на дощу. Вона не вигоратиме під час того, як світитиме сонце. Малюнок зберігатиметься якнайкраще, дуже стійка фарба.

Молоді художники називають себе «новою генерацією», планують створити об'єднання молодих людей, які хочуть і можуть змінити місто. Розповідають: часто ходили цією вулицею, і врешті їм набрид вигляд сірого паркану. Певно, перехожі теж дотримувалися подібної думки, бо, переконують вуличні митці, зраділи подібному оновленню.

Анна Бережна, студентка

- Проходячи повз, люди дякують, що ми робимо таку гарну справу, дякують, що ми прикрашаємо вулицю і стає набагато яскравіша, не така сіра.

У планах молоді – продовжити вуличну творчість. В усякому разі, ще дві своїх ідеї вони хочуть втілити найближчим часом.

Віталій Ковальов, студент

- Це наш перший мурал. Ще плануємо зробити, як мінімум, два. Один на тему переробки сміття, хочеться звернути увагу людей на цю велику проблему. А другий мурал стосовно Лесі Українки. Будемо шукати, можливо, якусь цитату про Гадяч. Будемо шукати місця, щоб це зробити.

Стрічка новин