На Полтавщині планують укріпити гору Пивиху

На Полтавщині планують укріпити гору Пивиху

Днями у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області відбулась зустріч з представниками органів місцевого самоврядування Глобинського району та активістами з питань захисту  гори Пивиха.

Про це повідомляє Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області.

Гора Пивиха – популярне місце відпочинку не тільки серед місцевих жителів, а й туристів з різних куточків Полтавщини. Проте унікальна пам’ятка природи потенційно небезпечна для відпочивальників. Підтвердженням цьому є неодноразові обрушення схилу, останнє з яких відбулось у липні 2020 року. 

Найбільше за площею водосховище в Україні – Кременчуцьке – за багато років уже забрало в області близько 800 гектарів землі. Протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить 156 км, і майже третина з них потребує термінового захисту, адже  щороку вода забирає від двох до семи метрів берега. Під загрозою також опинилась і найвища точка Лівобережної України – гора Пивиха, розташована на березі Кременчуцького водосховища між Градизьком і селом Максимівка Кременчуцького району. Довжина ділянки, що потребує негайного берегоукріплення – 5,6 км.

У 2010 році за рахунок коштів обласного фонду  охорони  навколишнього природного  середовища Полтавським обласним управлінням водного господарства (нині- Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області) була виготовлена проектно-кошторисна документація по об’єкту «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища від с. Максимівка  Кременчуцького району в напрямку гори Пивиха». Та будівництво так і не розпочалося.

Виконання заходів по захисту геологічного пам’ятника можливо шляхом залучення коштів усіх бюджетів, що передбачено «Регіональною програмою  розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро  у Полтавській області на період до 2021року». 

Регіональний  офіс водних ресурсів у Полтавській області щороку подає пропозиції до Держводагентства, Полтавської ОДА щодо фінансування берегоукріплювальних заходів на Кременчуцькому водосховищі.

У 2016 році Полтавська ОДА звернулась до Міністерства екології  та природних ресурсів України з проханням  посприяти у Державній підтримці області із даного питання. Відповідь була позитивною, але фінансування можливе починаючи  з 2021року.  

Стрічка новин