Нагородили лауреатів премії імені Олени Байрак

Сьогодні на території Полтавського краєзнавчого музею імені Кричевського відзначили перших лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Олени Байрак, відомої полтавської науковиці та докторки біологічних наук. Премія заснована торік й покликана підтримати авторів екологічних громадських ініціатив, успішно втілених на теренах Полтавщини. 

Мета премії імені Олени Байрак – підтримати громадських активістів, керівників лісництв, науковців, педагогів, журналістів та інших наших земліків, які прагнуть покращити екологічну ситуацію в області, збагатити природу, оздобити навколишнє середовище, де вони працюють та живуть.

Присвятили цю нагороду саме науковиці Олені Байрак, професорці, членкині Ради ботанічних садів і дендропарків України.

Віктор Самородов, голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, член журі

- Жодна, на жаль, область України при такім великім попиті на захист довкілля не має подібних премій. І тому дуже приємно, що ми тут «задніх не пасем», йдем попереду.

У номінації «Екологічна освіта і виховання» відзначили Миколу Козлова, провідного фахівця з туризму, який вже 30 років очолює шкільне лісництво Семенівської районної ради. Разом із педагогами двадцяти однієї школи Полтавщини та Черкащини педагог проводить широку просвітницьку роботу у сфері охорони довкілля, із дітьми висаджує алеї й сквери.

Микола Козлов, керівник Худоліївського шкільного лісництва

- За ці 40 років ми створили з дітьми 105 гектар молодого лісу. А разом з мешканцями навколишніх сіл ми посадили під керівництвом моїм та лісгоспу 225 гектар лісу. 

Серед лауреатів – екологічні активісти, що продовжують справу Олени Байрак, яка доклала зусиль у створені 150 природно-заповідних об'єктів. 

Наталія Смоляр, заст. директора регіонального парку «Нижньоворсклянський»

- У нас на Полтавщині є такий регіональний ландшафтний парк, який ми створювали з Оленою Миколаївною і дуже багато часу присвятили його візит центру. Це колишній біостаціонар педагогічного університету. Ми разом з Оленою його відроджували. І нині в пам’ять про Олену Миколаївну ми його розвиваємо.

У номінації «Екологічний проєкт» відзначили Валентину Бабарику, вчительку математики Криворудської школи, яка із захаращеного сільського парку разом із своїми учнями створила ошатний дендропарк.

Стрічка новин