У Полтаві пройшов перфоманс «Екоцінності через призму мистецтва»

«Екоцінності через призму мистецтва». Такий перфо́манс організували у Полтаві. Відвідувачам читали вірші про екологічні проблеми міста, а ще пропонували разом намалювати картину краєвиду з Білої Альтанки, на якому видно Макухівське сміттєзвалище. Організаторка Марія Остапенко розповіла: цим заходом хотіли пояснити полтавцям, які є у місті екологічні проблеми.

У перфомансі взяли участь волонтери п’яти громадських організацій Полтави. Це близько двадцяти чоловік, розповіла організаторка заходу Марія Остапенко. Захід відбувся поруч з Білою Альтанкою.

Марія Остапенко, організаторка перфомансу проєкту «Екоцінності» 

- Саме з цієї точки видно смітник Макухівки як гора. І хотілося б, щоб він не загороджував пейзажі цього місця. Мета цього заходу – об’єднати різні організації: волонтерські та громадські організації нашого міста, в яких є еко-напрямки для того, щоб ми змогли нашими загальними зусиллями робити масові прибирання, робити такі заходи, як сьогодні. І для того, щоб це було більш масштабно й спонукало інших жителів нашого міста приєднуватись до нас.

Відвідувачам заходу розповідали про сортування побутового сміття та як зменшувати його кількість, каже Марія Остапенко. На перфоманс запросили музикантів, художників та поетів. 

Марія Остапенко, організаторка перфомансу проєкту «Екоцінності» 

- Це арт-мистецтво, це хенд-мейд-вироби, які є на нашій еко-ярмарці. Це музика, це танок від нашої балерини і, сподіваємося, через прекрасне наші жителі більш проникнуться екологічною ситуацією нашого міста.

Це благодійний ярмарок проєкту «Екоцінності». На ньому полтавка Юлія Галаган продає мило із натуральних олій та бамбукові зубні щітки.

Юлія Галаган, учасниця ярмарку проєкту «Екоцінності»

- Частина коштів від продажів піде на благодійність. Зараз дівчата готують дуже класну акцію: дітям із малозабезпечених сімей збирають канцелярські набори – набори до школи.

Також на благодійному ярмарку – в’язані іграшки. 

Майя Кондратенко, учасниця ярмарку проєкту «Екоцінності»

- Всі іграшки в’яжуть з екологічно-чистої пряжі, спеціально замовляємо й виписуємо для того, щоб у дітей не було алергії, й наповнювач теж екологічно-чистий.

На перфомансі Олена Никифоренко зачитує свій вірш «Тополя»:

Стоїть одна на перехресті долі, 

Колись квітуча і струнка сумна тополя.

Гілки здійма до неба – наче руки.

В обіймах не завершено розкутих.

Полтавка каже: вірш присвятила проблемам догляду за деревами міста.

Олена Никифоренко, учасниця перфомансу проєкту «Екоцінності» 

- Дуже потерпають зелені насадження: дерева спилюють, дерева фарбують масляною фарбою, не додержуючись аніяких спеціальних норм. І тому вірш «Тополя» присвячений нашим полтавським тополям.

Серед відвідувачів заходу – Алла Третяк. 

Алла Третяк, відвідувачка перфомансу проєкту «Екоцінності» 

- Мене зацікавила саме назва «Через призму мистецтва». Я теж художниця. Мені було цікаво, як саме інші люди виражають те, що їм болить, те, що їх цікавить.

Олена Никифоренко, учасниця перфомансу проєкту «Екоцінності» 

- Такі заходи актуальні 365 на 24 на 7. Тому що екологічні проблеми ми створюємо самі, ми захаращуємо не тільки вулиці, не тільки простір. Ми захаращуємо, на жаль, і свої душі. Й тому очищення – це те, що потрібно нам щодня.

Нагадаємо, перфоманс проєкту «Екоцінності» у Полтаві відбувся другий рік поспіль. 

Стрічка новин