У Кременчуці проходить православна виставка духовних обителей

У Кременчуці на території Троїцького храму Української православної церкви працює православна виставка-ярмарок. Там можна придбати ікони, духовну літературу, церковне начиння, вироби із срібла, мед та багато іншого. Все це презентують храми і монастирі із 12 регіонів України. 

Уже 13 рік поспіль у Кременчуці двічі на рік – взимку і влітку, проводять такі православні виставки. На них віряни можуть купити ікони, літературу, святу воду, мед, натільні хрестики, календарі, іншу духовну продукцію. 

Самуїл, архімандрит, співорганізатор виставки 

- 12 областей відвідали у ці дні наше місто. Храми і монастирі представляють своїми руками святині, те, що роблять своїми руками – ікони, привезли літературу, де можна ознайомитися із нашою вірою.

Нинішня виставка – й чудова можливість для кременчужан замовити сорокауст, акафіст чи інші молитви за себе чи своїх близьких у різних храмах і монастирях. Це дуже зручно, адже через карантин цього року паломницькі поїздки обмежені. Представлена на виставці й ікона святої Іулінії. Її привезли із Свято-Дмитрівського храму села Копачі Київської області.

Андрій, послушник храму Димитрія Солунського УПЦ, Київська область

- Це – чудотворна ікона, єдина в Україні. Не вперше ми привозимо її у ваше місто. Свята, праведна Іулінія Лазаревська. Це свята із мирських. Жила в миру, мала 13 діток. Шістьох діток поховала. Після смерті шостої дитини стали жити у миру разом із чоловіком чернечим життям.

Ікону святої Іуліанії кременчужани бачать не вперше. Її вже привозили до наддніпрянського міста. Досить часто біля цього святого образу відбуваються дива зцілення. Послушник Андрій пригадує: одна жінка перенесла уже четвертий обширний інсульт. Томографія показала мертві клітини мозку. Жінка була на межі життя і смерті. Але її донька не втрачала віри.

Андрій, послушник храму Димитрія Солунського УПЦ, Київська область

- Прийшла донька цієї жінки, помолилася перед іконою. Пів дня стояла плакала і молилася. Поїхала дому, купила цей акафіст і читала його два дні. На третій день мама прокинулася, начеб-то просто спала. Коли зробили томографію мозку – клітини виявилися повністю живими.

Також на цій виставці кожен може долучитися до благодійності: замовити символічну «цеглинку» за 10-20 грн. Ці гроші використають на реставрацію чи відбудову храму чи монастиря. Загалом, православна виставка у Кременчуці працюватиме до 10 серпня.

Самуїл, архімандрит, співорганізатор виставки 

- Просимо усіх бажаючих відвідати виставку, поспілкуватися із нами. І отримати користь душевну і тілесну.

Стрічка новин