Сьогодні винесли вирок у справі аварії під Бричківкою

Три з половиною роки ув'язнення – такий вирок суду для обвинуваченого в аварії під Бричківкою. Вирок зачитали Олексію Сердюкову. Він може його оскаржити впродовж місяця. Аварія сталася більше року тому. Тоді зіткнулися два автомобілі. В одній автівці були полтавці Олексій Сердюков та Олена Пашетник. В іншій – родина із Кременчука: Валерій, Світлана та Софія Похиленки. Від отриманих травм 39-річна Світлана померла.

Суддя Леонід Шелудяков вирок зачитував більше години. Це відео, зняте четвертого червня цього року. Тоді потерпілий кременчуківець Валерій Похиленко прохав суд вивчати обставини аварії на закритих засіданнях. Полтавця Олексія Сердюкова обвинувачували у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. Підсудний визнав свою провину. 

Олександр Гладченко, прокурор 

- Сторона обвинувачення просила покарання відповідно у межах чотирьох років позбавлення волі. Вирок має обвинувальний характер. Кваліфікація дій обвинуваченого за частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду.

Марина Кожедуб, заступниця керівника апарату Полтавського районного суду 

- Призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк три роки і шість місяців. Також призначено додаткове покарання – це позбавлення права керувати транспортними засобами на один рік. У вироці також визначено долю речових доказів, стягнуто витрати на проведення експертиз із засудженого на загальну суму 25921 гривень.

Заступниця керівника апарату Полтавського районного суду Марина Кожедуб розповіла: підсудний може оскаржити вирок. 

Марина Кожедуб, заступниця керівника апарату Полтавського районного суду 

- Станом на сьогодні, так як вирок було оголошено сьогодні, він чинності не набрав та може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо не буде апеляційної скарги, якщо не буде оскаржено вирок, то тоді буде починатися через 30 днів строк покарання.

Обвинувачений Олексій Сердюков журналістам коментарів не надав. На своїй сторінці у Facebook він написав:

Олексій Сердюков, підсудний

- Изучая практику по подобным делам в Полтаве и области, я ни разу не видел лишения свободы в тех случаях, когда пострадавшие просят не сажать, нет отягощающих в виде алкоголя и наркотиков, есть признание вины и компенсация, содействие следствию. Но все когда-то бывает впервые.

Нагадаємо, аварія сталася 13-го липня минулого року біля села Бричківка Полтавського району. Це відео з місця події. Тоді зіткнулися автомобілі Toyota та ВАЗ. У першій автівці були полтавці Олексій Сердюков та Олена Пашетник. У ВАЗі – родина із Кременчука – Валерій, Світлана та Софія Похиленки. Від отриманих травм 39-річна Світлана померла у реанімації першої міської лікарні. У березні цього року прокуратура направила до суду обвинувальний акт. Справу по суті почали розглядати у червні.

Стрічка новин