Підписаний сьогодні меморандум у Новосанжарській ОТГ допоможе найближчим часом звести новий ЦНАП

У Новосанжарській ОТГ підписали Меморандум про співпрацю громади та Програми ЄС «U-LEAD з Європою». Завдяки ньому будують новий Центр надання адміністративних послуг. Загалом, 18 громад Полтавщини матимуть підтримку цієї Програми та зможуть оперативно надавати більш якісні послуги. 

Будівництво Центру надання адміністративних послуг у Нових Санжарах мають завершити до кінця цього року. А приймати перших відвідувачів – уже в лютому 2021-го.

Інна Коба, голова Новосанжарської ОТГ

- У нашому ЦНАПі буде 11 робочих місць. Буде надаватися більше 150 адміністративних послуг.

Окрім послуг соціального характеру, бізнесових і пенсійних, там обладнають паспортну станцію. Співробітники ж ЦНАПу пройдуть навчання, розроблене шведсько-українськими експертами Програми «U-LEAD з Європою». У приміщенні буде все необхідне для комфортного обслуговування клієнтів.

Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD» з Європою від Sida 

- Там виконані усі наші рекомендації, вимоги до сучасного ЦНАП, куди люди можуть прийти. Такі є вимоги, як доступність. Що люди будь-якого віку можуть прийти, батьки з колясками. Там обов’язково буде дитячий куточок.

У новому ЦНАПі обов'язково мають бути й послуги нової, більш високої якості. У цьому переконана заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг.

Людмила Рябчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг

- Варто так організовувати свою роботу, щоб люди не стояли у чергах. Вони приходили, отримували послуги, і йшли задоволені далі, і розуміли, що держава надає послуги другої якості. І тому ми працюємо з ОДА, із місцевою владою для того, щоб ці послуги постійно збільшувалися.

Перший заступник голови Полтавської ОДА задоволений співпрацею із Програмою «U-LEAD з Європою». Каже: уже скоро можна буде наочно переконатися у її перевагах.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Цей ЦНАП відповідатиме усім вимогам створення і надання адміністративних послуг. Після його розбудови будуть віддалені робочі місця і надаватимуть послуги по всій великій громаді. Це дуже важливо.

Загалом на Полтавщині створять та модернізують ЦНАПи у 18 громадах. В Україні ж – у 1470 ОТГ. До речі, половина цієї роботи вже виконана, стверджує заступник Міністра.

Людмила Рябчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг

- Залишилася ще половина. Але це ще не кінець реформи. Він настане, коли і віддалені робочі місця, і територіальні підрозділи також будуть забезпечені своїми представниками. Наша мета – щоб у 14-кілометровій доступності до людини знаходилися адміністративні послуги. Щоб держава була досить близькою і зрозумілою. Послуги мають надаватися просто і доступно.

Стрічка новин