9 тисяч членів родин загиблих на Донбасі отримають доплати до пенсій

Уряд ухвалив ініційоване Президентом рішення про надання адресної допомоги до пенсій членам родин військовослужбовців, зокрема добровольців, які загинули під час участі в АТО/ООС.

Війна на Донбасі триває вже 6 років. За цей час на фронті полягло чимало наших хлопців. Найзапекліші бої були саме у перші роки війни. Втім, попри це, рідні військовослужбовців, які загинули у 2014-2015 роках, отримували пенсійне забезпечення на 3 тисячі гривень менше, ніж рідні тих героїв, які полягли пізніше.

Алла, мати загиблого

- Виплату потрібно підвищувати, адже ціни 2014 року і 2020 різняться.

Михайло Дворянчук, учасник бойових дій

- Початок війни. Люди кидають бізнес, роботу, йдуть на війну. У 2014-15 році зарплатня військового – 4500 грн. І це у офіцера. У солдата – 2000 гривень. Людина загинула, діти залишились без батька і, відповідно, людині за тією сумою призначають пенсію, допомогу родині. Вона мізерна.

Кабмін цю несправедливість виправив. Мова йде про дев'ять тисяч членів сімей загиблих військовослужбовців.

Володимир Зеленський, Президент України

- Я був у Луцьку останній раз і, скажу відверто, було дуже неприємно, коли одна матір каже: «Невже наші діти, які загинули, захищаючи Україну, гірші за тих дітей, які загинули зараз, у 2019-2020 роках? Невже це справедливо?». Це дуже несправедливо. Батьки отримували різні гроші. Я сказав, що я виправлю це питання, і став розмовляти з Урядом. І я їм дуже вдячний, що вони вирішили це питання.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна запевнила, що відтепер найменша пенсійна виплата для членів сімей загиблих героїв, де є один непрацездатний, становитиме 7800 грн, якщо двоє непрацездатних – 12 200 грн, якщо троє – максимальна пенсійна виплата становитиме 17 120 грн.

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики

- Пенсійний фонд проводить зараз перерахунки пенсій, і у вересні родини отримають дві виплати – і за серпень, і за вересень.

Стрічка новин