У дитячій лікарні немовлят виходжуватимуть по-новому

Немовлят – передчасно народжених та тих, хто народився із певною хворобою, на базі Полтавської дитячої міської лікарні відтепер виходжуватимуть по-новому. Це пов'язано із тим, що у медиків з'явилось нове коштовне обладнання, яким давно користуються, зокрема, у країнах Європи. Яку перевагу у лікуванні тепер отримають найменші пацієнти, дізнавалась Лариса Шило.

Ось це – неонатологічне відділення, де перебувають новонароджені. Тут особлива атмосфера тиші та спокою. В палатах – матусі разом із малюками, безшумні медсестри. На приліжкових моніторах висвічується артеріальний тиск, насичення киснем, кардіограма, температура.

Олена Щербань, завідувачка відділення раннього дитинства Полтавської міської дитячої лікарні

- Це – відкрита реанімаційна система, яка дозволяє підтримувати постійну температуру тіла у дитини, що є базовим компонентом і вкрай необхідно для виходжування всіх новонароджених дітей.

Для тих, хто з'явився на світ трохи раніше, ніж очікували, у нових інкубаторах створені спеціальні умови. Якщо у дитини знижується температура, система це фіксує та включає підігрів, який так само вимикається, коли температура нормалізується. 

Це – сучасна лампа фототерапії. Під нею малюків «лікують світлом», ультрафіолетовими променями. При цьому очі малюка закривають окулярами.

Олена Щербань, завідувачка відділення раннього дитинства Полтавської міської дитячої лікарні

- Це один з найбезпечніших методів лікування найпоширенішого патологічного стану, який зустрічається в період новонародженості, це жовтяниця.

Жовтяниця у малят виникає через те, що травна система в них ще не повністю сформована, погано працює печінка. У крові збільшується вміст жовчного пігменту – білірубіну. У великих кількостях це небезпечно.

Раніше при таких станах, аби виміряти білірубін, малюку робили болісне щеплення. Нині ж білірубін вимірюють безконтактно – білірубінометром.

Також є прилад, що спостерігає за диханням дитини і допомагає запобігти апное – патологічній зупинці дихання у новонароджених. 

А от у реанімаціному відділенні тепер – новий реанімаційний комплекс, також з підігрівом, моніторами, дозаторами ліків,  регулюванням висоти.

Володимир Саричев, завідувач відділення анестезіології та реанімації Полтавської міської дитячої лікарні

- Він дуже зручний, мобільний, абсолютно мобільний. Ми можемо заїхати в операційну. Зараз у нас у відділенні 4 дітей, які прооперовані із новонародженої групи, якраз на цьому столику.

Також тут з'явився новий пересувний рентгенівський апарат, кардіомонітори, дихальні апарати. 

За рік у Полтавській дитячій міській клінічній лікарні проходить лікування 13 тисяч дітей. З них – 5 тисяч тих, хто потребує оперативних втручань.

Стрічка новин