Рішення про монетизацію "пакету малюка" не остаточне

Рішення про монетизацію "пакету малюка" не остаточне

Перехід на монетизовану форму програми "пакунку малюка" пов'язаний з проблемами у тендерних закупівлях.

Проте Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення "в разі певних обставин".

Про це в програмі "Офіційна розмова" на телеканалі "Дім" повідомив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик, пише УП.Життя.

"Перш за все зазначу, що саме соціальна ініціатива забезпечення "пакунку малюка", яку запровадили у 2018 році, є надто важливою. На 2020 рік у державному бюджеті була передбачена відповідна програма, а також витрати на неї. Доручено проведення тендерної закупівлі державній установі "Професійні закупівлі". Але за рішенням Антимонопольного комітету цей тендер був скасований. Зараз у нас сталася така ситуація, коли зараз у 8 регіонах такі "пакунки" вже закінчилися. Ще в 4 регіонах залишки також дуже малі. Тому треба було швидко приймати будь-яке рішення. Новий тендер займе ще місяці три, і реалізація цього проєкту буде досить тривалою. Тим більше, що багато батьків звертали увагу на те, що вони все ж хотіли б бачити монетизовану форму", – зазначив він.

За словами заступника міністра, пілотний проєкт триватиме протягом 2020 та 2021 років. Проте у разі певних обставин Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення.

Євген Котик каже, що сума у 5 тисяч гривень була визначена як максимальна межа вартості "пакунку малюка", яку виплачуватимуть у повному розмірі на карту державного Приватбанку.

Нагадаємо, замість «пакету малюка» Уряд обіцяє виплачувати по 5 тисяч гривень на одного новонародженого. Однак ці гроші можна буде використовувати тільки на придбання товарів для малюка

Стрічка новин